Bohemka vyhrála v Jihlavě a prodloužila mizérii Bílkova týmu. Rozhodl mladý Mašek

Aktualizováno 30. 9. 2016 20:51
Fotbalisté Bohemians Praha 1905 vyhráli v předehrávce 9. kola ePojiseni.cz ligy na hřišti Jihlavy 2:0. O branky se postarali Dominik Mašek a Jan Holenda.
Dominik Mašek je momentálně se třemi góly nejlepším střelcem Bohemians
Dominik Mašek je momentálně se třemi góly nejlepším střelcem Bohemians | Foto: ČTK

Jihlava - Fotbalisté Jihlavy v domácí předehrávce devátého ligového kola podlehli 0:2 Bohemians 1905. Svěřenci Michala Bílka se tak opět nedočkali premiérové výhry v sezoně nejvyšší soutěže a zůstávají předposlední. Naopak Pražané naplno bodovali ve čtvrtém z posledních pěti duelů a poskočili na páté místo neúplné tabulky.

Bohemians rozhodli o vítězství ve druhém poločase, kdy se prosadili Jan Holenda a Dominik Mašek. Vysočina nedokázala v lize porazit "Klokany" ani na sedmý pokus a ve třetím ligovém utkání pod koučem Bílkem poprvé prohrála.

"Bohemka nás přehrávala všude. Pro mě je velké zklamání, jak jsme dnes hráli. Věřil jsem, že navážeme na předchozí dvě remízy, ale nepovedlo se. Jsem tu třetí zápas a ty předchozí dva byly výkonem diametrálně odlišné," řekl na tiskové konferenci Bílek.

"Hráli jsme dobrý fotbal a zaslouženě vyhráli. V Jihlavě jsem jako trenér nikdy nevyhrál, až dnes se mi to povedlo poprvé," doplnil kouč Bohemians Miroslav Koubek.

V první půli dominovaly obrany a brankáři

První zajímavější možnost si vypracovala Jihlava, ale Rabušic ve 12. minutě mířil nepřesně. O chvilku později Zoubele v pokutovém území ve skluzu těsně minul levou tyčku. Ve 25. minutě se musel poprvé ukázat hostující brankář Budinský, který vyrazil ránu Rabušice.

Poté zahrozili i Bohemians, ale Holendův pokus na poslední chvíli zablokoval Rosa a Jiráskovu dalekonosnou střelu zneškodnil gólman Hanuš. V nastavení první půle pak Rosovu hlavičku z rohu vytáhl nad břevno výborným zákrokem Budinský.

"Velmi špatný výkon. Soupeř byl od začátku kvalitnější. I když jsme hráče upozornili na to, že Bohemka má ve svém středu mladé běhavé hráče, tak jsme jim nešli do těla," konstatoval Bílek.

Hosté v 56. minutě otevřeli skóre. Luts našel před brankou Holendu a zkušený útočník snadno vstřelil první gól po příchodu na hostování z Plzně. Holenda se v lize trefil poprvé od loňského listopadu a po 14 zápasech.

Vzápětí mohl zvýšit Luts, ale sám před Hanušem zamířil kousek nad bránu. Jihlava se nedokázala vymanit z tlaku Bohemians. Hodně aktivní Mašek trefil boční síť a Havlovu ránu vytěsnil Hanuš.

Jihlavský brankář už však byl bezmocný v 76. minutě, kdy ho zblízka propálil Mašek po další asistenci Lutse a zaváhání domácí obrany. Mašek v pátém ligovém utkání za "Klokany" zaznamenal třetí zásah a oslavil tak premiérovou pozvánku do reprezentační jednadvacítky.

"Jihlavu jsme přehrávali našim kombinačním fotbalem. Chtěli jsme hrát útočně, agresivně. Povedlo se nám pochytat brejky soupeře. Měli jsme hodně šancí a mohli jsme přidat další branky," těšilo Koubka.

Závěr už si vršovický tým pohlídal a nedovolil Jihlavě zápas zdramatizovat. "Dnes jsme si nevytvořili jedinou šanci, soupeř nás přehrál minimálně o třídu a nebudeme se vymlouvat, že nám chyběl nějaký zraněný hráč. Po pauze jedeme na Spartu. Nedá se nic dělat, budeme se snažit předvést jiný výkon než dnes," prohlásil Bílek.

9. kola první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:0)

Branky: 56. Holenda, 76. Mašek. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Vlček. ŽK: Gajič (Bohemians). Diváci: 3105.

Jihlava: Hanuš - Blaič (73. Záviška), Krejčí, Rosa, Mišůn - Zoubele, Štěpánek - Vaculík, Dvořák (65. Batioja), Ikaunieks - Rabušic. Trenér: Bílek.

Bohemians: Budinský - Dostál, Gajič, Krch, Havel - Hubínek - Hašek (86. Berger), Mašek (81. Švec), Jirásek (87. Jindřišek), Luts - Holenda. Trenér: Koubek.