Bohemka v Ďolíčku využila přesilovku a Pardubice porazila 2:0

9. 4. 2021 20:18
Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v předehrávce 26. kola první ligy nováčka z Pardubic 2:0. Pražané, kteří dnes na domovském stadionu v Ďolíčku nastoupili v roli hostujícího týmu, se ujali vedení v 35. minutě díky proměněné penaltě Davida Puškáče.
Pavel Osmančík
Pavel Osmančík | Foto: ČTK

Od 42. minuty hráli po vyloučení Jana Proska přesilovku. Krátce po začátku druhého poločasu stanovil konečný výsledek premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Pavel Osmančík.

"Klokani" neprohráli šesté kolo po sobě a v neúplné tabulce se posunuli na desáté místo. Východočeši jsou sedmí a k dobru mají úterní odložené domácí utkání se Slováckem.

Pardubice kvůli nevyhovujícímu stadionu hrají domácí ligové zápasy v Ďolíčku. Na hrotu útoku Bohemians naskočil místo zkušeného Necida překvapivě jednadvacetiletý Osmančík, jenž si odbyl debut v základní sestavě.

Vršovický celek poprvé zahrozil v 21. minutě, jenže Květ vypálil vedle. Na opačné straně si gólman Le Giang nadvakrát poradil s Ewertonovou přízemní střelou. Ve 34. minutě Čihák fauloval ve vápně Puškáče a rozhodčí Berka nařídil pokutový kop, který s přehledem zužitkoval Puškáč. Následně si Letáček poradil s Osmančíkovou střelou z hranice malého vápna.

Krátce před koncem úvodního dějství Prosek v souboji se Schumacherem při snaze odkopnout míč vyskočil, nataženou nohou zasáhl německého záložníka do obličeje a uviděl červenou kartu. Pardubický obránce byl v ligové sezoně vyloučen už podruhé a spolu s Olivierem Kinguem z Příbrami je tak nejtrestanějším hráčem. V závěru poločasu Puškáč zamířil v šestnáctce nad.

Bohemians přidali pojistku po necelé půlminutě druhého poločasu. Schumacherova přihrávka proletěla přes malé vápno, ale Dostál vrátil míč zpět před branku na zakončujícího Osmančíka, který se v desátém ligovém startu zapsal poprvé mezi střelce. Vzápětí na druhé straně Hlavatý vypálil zpoza vápna vedle.

Další dvě branky Pražanů v podání Hronka a střídajícího Necida neplatily kvůli ofsajdu. Bohemians udrželi čisté konto ve čtvrtém z posledních pěti ligových zápasů. Pardubice v Ďolíčku v roli domácího týmu prohrály ve dvanáctém duelu teprve podruhé.

26. kolo první fotbalové ligy (hráno v Praze v Ďolíčku):

FK Pardubice - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:1)

Branky: 35. Puškáč z pen., 46. Osmančík. Rozhodčí: Berka - Paták, Vodrážka - Adámková (video). ŽK: Tischler, I Sang-hjok - Brabec (asistent trenéra). ČK: 42. Prosek (Pardubice). Bez diváků.

Pardubice: Letáček - Prosek, Čihák, Toml, Čelůstka (61. Šejvl) - Solil, Hlavatý - Tischler (61. Pfeifer), Kostka (78. Černý), Ewerton (61. I Sang-hjok) - Huf (46. Sláma). Trenér: Novotný.

Bohemians: Le Giang - Köstl, Bederka, Vondra - Dostál, Hronek (78. Krch), Ljovin, Květ (78. Vaníček), Schumacher (63. Kosek) - Osmančík (68. Keita), Puškáč (63. Necid). Trenér: Klusáček.