Bohemka v čele ligy. Nehrozí, že by se pode mnou někdo ukájel, krotí kouč euforii

Rudolf Černík Rudolf Černík
13. 8. 2022 21:51
Fanoušci fotbalových Bohemians jsou v extázi. "Klokani" vyhráli i druhý soutěžní duel nové ligové sezony na hřišti soupeře a spolu s Brnem se vyhřívají v čele tabulky. "Abychom se po třech kolech ukájeli, to pode mnou určitě ne," mírní nadšení Jaroslav Veselý, kouč zelenobílého souboru.
Radost fotbalistů Bohemians
Radost fotbalistů Bohemians | Foto: ČTK

Bohemians vyhráli v prvním kole 3:0 v Jablonci, dnes uspěli 1:0 v Teplicích. A kdyby ve druhém poločase domácího utkání s Baníkem Ostrava, v němž po prvním dějství a skvělém výkonu mohli vést i víc než 3:1, nepřišli o náskok a neuhráli nakonec jen remízu, mohli být na prvním místě bez ztráty jediného bodu.

Takhle se o nejvyšší příčku dělí s nováčkem z Brna, který posbíral rovněž sedm bodů i totožné skóre 7:3. "O cílech a tabulce bych nemluvil, Liberec ještě nehrál," upozornil ovšem Veselý, že Fortuna:Liga za sebou ještě nemá kompletní pořad 3. kola.

A kouč "Klokanů" měl opravdu daleko do toho, aby létal v oblacích. Naopak, svůj tým dokázal přes výhru v Teplicích i pěkně sepsout.

"Úplně nejsem spokojen s naším výkonem, tři body hodnotím výš než předvedenou hru," nenechal se stratég týmu z Ďolíčku zlákat k přivírání očí nad nedostatky.

Hlavně úvodní dějství na Stínadlech se mu vůbec nelíbilo. "V prvním poločase běhalo na hřišti 25 alibistů. Nikdo tam nechtěl nic udělat, ani jeden ze soupeřů, ani ti, co to měli řídit," zahrnul do své kritiky fotbalisty protivníka a dokonce i trojici rozhodčích. "Zbytečný poločas, nedá se mluvit o fotbale," pokračoval nemilosrdně.

Po změně stran už se tolik mračit nemusel. "Do druhého poločasu jsme vstoupili trochu aktivněji," pochvaloval si.

Jenže v 56. minutě záložník jeho týmu Květ zezadu tvrdě fauloval unikajícího Kodada a sudí Batík mu rovnou ukázal červenou kartu. "Vyloučení nás víc semklo, začali jsme bojovat jako jeden muž," vypozoroval ovšem Veselý.

Naproti tomu Teplice si s oslabeným protivníkem nevěděly rady. "Na domácí to možná trochu dolehlo, že hrají proti deseti. Cítil jsem, že možná jde to utkání vyhrát," popisoval kouč Bohemky.

Jeho tušení se nakonec vyplnilo. Tři minuty před koncem prodloužil rohový kop hlavou Hůlka a druhý ze stoperů Křapka na zadní tyči dorazil balon do sítě.

"Jsem rád, že kluci za tím šli. Možná to byl nejslabší z těch tří výkonů, které jsme předvedli, ale bereme tři body," mnul si ruce nakonec spokojený Veselý. "Trochu se nám vrátilo štěstíčko za minulý zápas s Baníkem," doplnil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

O fotbalové MS 2030 se má ucházet i Ukrajina

Ukrajina by se měla spolu s Portugalskem a Španělskem ucházet o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030. S odvoláním na nejmenovaný zdroj o tom informovala agentura AP.

Portugalsko se Španělskem společnou kandidaturu připravovaly tři roky a ve středu ji oficiálně předloží v sídle UEFA v Nyonu. Obě země nyní k pořádání šampionátu přizvaly Ukrajinu, která od února čelí ruské invazi.

Oznámení by se měl přímo na místě zúčastnit i předseda ukrajinského fotbalového svazu Andrij Pavelko. Šestačtyřicetiletý činovník agentuře AP cestu do Švýcarska potvrdil, důvod však neuvedl.

před 27 minutami

Vrchní státní zastupitelství zamítlo Mynářovu stížnost na postup kvůli skartované zprávě o Vrběticích

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Královna americké country hudby Loretta Lynnová zemřela ve věku 90 let ve spánku.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Soud odmítl stížnost na Zemana kvůli milosti pro Baláka. Nemá pravomoc jeho rozhodnutí přezkoumat

Prezident republiky při udílení milosti vystupuje jako ústavní orgán, správní soudy proto nemají pravomoc milost přezkoumávat, anebo dokonce rušit. Nejvyšší správní soud v úterý zamítl kasační stížnost muže z Prahy, který prostřednictvím správní žaloby zpochybnil milost udělenou prezidentem Milošem Zemanem šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, odsouzenému za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. 

V rozhodnutí senátu s předsedou Zdeňkem Kühnem se správní soud zabýval otázkou, zda je prezident při udělování milosti správním orgánem, a zda je tím pádem milost přezkoumatelná ve správním soudnictví. Dospěl k názoru, že nikoliv. Poukázal na to, že pravomoc k udělení milosti svěřuje prezidentovi ústava. Žádný jiný zákon ji neomezuje ani nereguluje.

"Prezident není vázán žádnými podmínkami, při jejichž splnění lze milost udělit, jeho úvaha je v tomto směru právně neomezená. Ani ten, komu má být milost udělena, nemusí splňovat žádné předpoklady," stojí v rozsudku.

Podle dokumentu prezident republiky při udílení milostí vystupuje jako ústavní orgán. Udělená milost je pak ústavním aktem a správní soudy nemají pravomoc takové akty přezkoumávat.

Nejvyšší správní soud poukázal také na starší usnesení Ústavního soudu, který v roce 2013 odmítl návrh na zrušení amnestie prezidenta Václava Klause. Uvedl tehdy, že jak hromadné amnestie, tak individuální milosti nepodléhají soudnímu přezkumu a nabízí se pouze politická odpovědnost prezidenta. Teoretickou výjimkou jsou "situace mimořádně extrémní".

Zdroj: ČTK
Další zprávy