Sérii Klokanů bez porážky zachránil Novák z penalty

16. 4. 2021 19:55
Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali doma v předehrávce 27. kola první ligy s Baníkem Ostrava 1:1. Obě branky vstřelili střídající hráči.

V 84. minutě poslal hosty do vedení Dyjan Carlos de Azevedo, ale ve třetí minutě nastavení vyrovnal z penalty Vojtěch Novák. Pražané neprohráli v nejvyšší soutěži posedmé za sebou a zůstali desátí,

Baník se v neúplné tabulce na sedmém místě bodově dotáhl na pardubického nováčka, který má zápas k dobru. Klokani neporazili v lize Slezany v sedmém duelu po sobě.

"Přestože ani na jedné straně nebylo moc příležitostí, gól byl logickým vyústěním převahy Baníku. V hektickém závěru jsme dokázali srovnat, čehož si vážím, protože příležitostí dneska nebylo moc. Vzhledem k průběhu zápasu je bod jednoznačně zisk," řekl na tiskové konferenci domácí trenér Luděk Klusáček.

V základní sestavě Baníku si ligový debut odbyl gambijský obránce Sanneh. Už ve čtvrté minutě Necid po otočce zamířil zblízka mimo tři tyče. Baník poprvé zahrozil ve 22. minutě, Stronati ale po Ndefeho centru hlavičkoval pouze do Le Giangovy náruče.

Na druhé straně vypálil Necid opět z otočky, ale tentokrát jeho pokus hosté zblokovali. Ve 33. minutě po Jánošově centru hlavičkoval Tetour, ale Le Giang si poradil.

Ve druhém poločase výrazných šancí ubylo. Střídající Vaníček poslal míč hlavou nad a gólově se za domácí neprosadil ani další střídající hráč Osmančík, jehož skákavou střelu gólman Laštůvka pokryl.

V 84. minutě Baník vstřelil vedoucí branku. Fleišman přihrál do vápna na nikým nehlídaného De Azeveda, který po pěti minutách pobytu na hřišti pomocí odrazu od tyče překonal Le Gianga.

Ostrava směřovala za výhrou, ale v závěru Svozil při snaze odkopnout míč srazil Osmančíka a sudí Marek po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop. Proti osmatřicetiletému Laštůvkovi se postavil devatenáctiletý Novák. Zkušený brankář sice vystihl směr, na jeho zakončení byl ale krátký.

"Ze začátku jsme byl klidný, neuvědomoval jsem si tíhu momentu. Pak jsem viděl gólmana Ostravy, že stojí pár metrů ode mně a dívá se mi do očí. Trošku mě to znervóznilo, ale myslím si, že jsem tíhu momentu ustál. Kluci mě uklidňovali, ať nejsem nervózní a věřím si," prohlásil Novák, který v nejvyšší soutěži oslavil třetí gól.

Bohemians doma v lize neprohráli posedmé v řadě a v této sezoně tam získali 24 z celkových 34 bodů. Naopak Baník venku v nejvyšší soutěži naplno nebodoval v sedmém zápase po sobě a v tomto ročníku tam vybojoval jen 16 z 38 bodů.

"Myslím si, že Bohemians víc patřil první poločas. Dělalo nám problémy jejich rozestavení 3-5-2. Slušně jsme na to o poločase zareagovali. Druhý poločas jsme hráli líp a byl spíš o nás. Dali jsme gól, ale v poslední minutě dostaneme gól z penalty na 1:1, což obrovsky mrzí. Zklamání v kabině je obrovské," uvedl ostravský kouč Ondřej Smetana, který je kvůli chybějící licenci veden jako asistent.

27. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Branky: 90.+3 V. Novák z pen. - 84. De Azevedo. Rozhodčí: Marek - Hrabovský, M. Novák - Orel (video). ŽK: Květ - Fillo, Jánoš. Bez diváků.

Bohemians: Le Giang - Köstl, Bederka, Vondra (87. Vondra) - Dostál, Hronek, Ljovin, Květ (71. V. Novák), Schumacher (87. Keita) - Necid (71. Osmančík), Puškáč (58. Vaníček). Trenér: Klusáček.

Ostrava: Laštůvka - Sanneh (46. J. Pokorný), Svozil, Stronati, Fleišman - Fillo (46. Kuzmanovič), Jánoš, Tetour (79. De Azevedo), Kaloč, Ndefe - Zajíc (71. Šašinka). Trenér: Daněk.