Bohemians mají stále potíže se stadionem. Podle radního Wolfa někdo odkoupení Ďolíčku brzdí záměrně

ČTK ČTK
28. 7. 2016 17:34
Kauza stadionu Ďolíčku, na kterém hrají fotbalisté Bohemians Praha 1905, stále nekončí. Odkoupení stadionu už v březnu schválil pražský magistrát, ale kvůli průtahům na vedení Prahy 10 nebyla záležitost dosud dořešena.
"Ďolíček, víc než stadion"
"Ďolíček, víc než stadion" | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Ani na startu nové sezony nemají fotbalisté Bohemians Praha 1905 klid od problémů s odkupem stadionu Ďolíček. Na konci března sice pražský magistrát odkup za 121 milionů korun schválil, ovšem stále nebyla záležitost dořešena kvůli průtahům na vedení Prahy 10, pod kterou stadion patří.

Problém brzdí přilehlé parkoviště

Problémem je především parkoviště na přilehlém pozemku. Součástí odkoupení stadionu magistrátem je totiž podmínka, že městská část Prahy 10 odsvěří tento pozemek zpět magistrátu.

"Praha 10 má pět požadavků. Mimo jiné chce zachovat 300 parkovacích míst s tím, že to bude nadále provozovat současná firma, která je s Prahou 10 provázaná. My s tím nemáme problém, dokonce jsme ochotni s odsvěřením počkat až do října 2018. Celé to ale na mě působí, že hledání právních kliček k odkládání odkoupení stadionu je záměrné," prohlásil na dnešní tiskové konferenci radní hlavního města Jan Wolf (KDU-ČSL). Zástupce Prahy 10 i přes pozvánku na konferenci nedorazil.

Kvůli průtahům už dochází trpělivost současnému majiteli stadionu, společnosti Bohemians Real. S fotbalovým klubem má sice uzavřenou nájemní smlouvu do konce ročníku, ale jsou v ní klauzule, díky kterým ji může vypovědět už na konci září. To by pro Bohemians znamenalo nutnost stěhování na jiný stadion.

Průtahy přinášejí vedení Bohemians jen nepříjemnosti

"To by pro nás bylo opravdu nešťastné a ekonomicky nepříjemné, jelikož bychom ztratili i důvěru partnerů. Krizovou variantu máme připravenou, ale věříme, že k jejímu naplnění nedojde," řekl předseda představenstva klubu Darius Jakubowicz. "Pořád se musíme zabývat nějakými problémy. Smlouvy s partnery musíme uzavírat jen na rok, protože nám každý rok končí nájemní smlouva a nemůžeme zaručit, co bude dál. My už přitom z vlastních zdrojů do stadionu investovali 60 milionů korun," dodal.

"Vnímám to jako souboj dvou institucí. Vlastník a provozovatel pozemku stojí vedle a jen se dívají, co se děje. Poprosil bych zúčastněné strany, aby věc dotáhly do konce a vynechaly osobní antipatie," prohlásil Jakubowicz.

 

Právě se děje

Další zprávy