Bohemians hlásí pátou posilu, z Odense přichází Kamil Vacek

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 1. 2019 11:52
Fotbalisty Bohemians Praha 1905 posílí bývalý reprezentant Kamil Vacek. Ofenzivní střední záložník přichází na půlroční hostování z dánského Odense jako náhrada za Martina Haška mladšího, který přestoupil do Sparty.
Kamil Vacek
Kamil Vacek | Foto: Milan Kammermayer

Právě na Letné prožíval jednatřicetiletý Vacek nejlepší roky kariéry v době, kdy byl na lavičce Sparty jako asistent současný kouč Bohemians Martin Hašek starší. Celkem v české lize odehrál odchovanec Olomouce 139 zápasů a dal 14 branek.

Vacek působil také v Mladé Boleslavi a v zahraničí oblékal dresy Bielefeldu, Chieva Verona, Gliwic, Maccabi Haifa, Slasku Vratislav a naposledy Odense, za které ale na podzim odehrál jen osm minut. Kariéru se nyní pokusí oživit v Bohemians, kteří o něj usilovali několik týdnů, jelikož po Haškově odchodu potřebovali hráče na jeho pozici.

"Od začátku se mi líbilo jednání pana Jakubowicze a pana Držmíška. Jsem v situaci, kdy potřebuji udělat správné rozhodnutí z hlediska mé kariéry. Cítím, že právě Bohemka je pro mě teď to správné řešení," řekl pro web Bohemians Vacek, který má na kontě devět startů za národní tým. Naposledy za něj hrál v březnu 2016.

 

Právě se děje

před 17 minutami

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy