Bizarní plzeňské lavičky si všimli ve světě. V Polsku se líbí, Němci se smějí, Angličané podivují

Marek Janoš Marek Janoš
29. 7. 2017 6:41
Netradiční plzeňské fotbalové lavičky ve tvaru plechovky od piva si už všimli ve světě. Obrázky střídačky přebrala média v Anglii, Německu nebo Polsku. „Pivo k fotbalu patří. Jenže kdo se teď bude chtít soustředit na hru?“ ptá se v nadsázce německý deník Bild.
Originální plzeňská střídačka ve tvaru plechovky od piva vzbudila rozruch.
Originální plzeňská střídačka ve tvaru plechovky od piva vzbudila rozruch. | Foto: Viktoria Plzeň

Praha - Lavička Viktorie Plzeň ve tvaru plechovky od piva proslavila klub takřka v celé Evropě. O netradiční střídačce domácího klubu informovala britská BBC, německý Bild, americká tisková agentura AP nebo polský server Squawka.

Novou podobu plzeňské lavičky komentovali také zahraniční fanoušci. "To musím vidět. Vypadá to skvěle," komentoval plechovku na Twitteru anglický fanoušek Hullu John Lay. "Dobrá práce," oceňoval známý polský fotbalový server Squawka.

Německý Bild vzal celou zprávu s humorem. "Fotbal a pivo k sobě patří. V Česku přišli na to, jak obojí propojit. Jenže kdo se teď bude soustředit na hru?" ptal se deník. Na Britských ostrovech podala zprávu o velké plechovce BBC. "Na zdraví," stálo na začátku článku ESPN, které, stejně jako další zpravodajské servery, upozorňovalo na historii piva v západočeské metropoli.

"Myslím, že podobné střídačky nikdo jiný na světě nemá," představil novinku šéf Plzně Adolf Šádek. Výroba střídaček trvala přibližně měsíc a spolykala přes dvě tuny kovu.

Nové střídačky poskytují hráčům komfort v podobě vyhřívání a pohodlnějších sedaček. Poprvé je fanoušci na vlastní oči uvidí v sobotu, kdy Viktoria Plzeň vstoupí do ligové sezóny zápasem s Duklou Praha.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy