Bílek konečně porazil "svou" Spartu: Jsem rád, že se to povedlo, na to se nezapomíná

Marek Janoš Marek Janoš
28. 10. 2018 8:05
Michal Bílek ve Spartě strávil většinu své hráčské kariéry, jako trenér s ní získal double. Teď ji konečně dokázal porazit.
Michal Bílek porazil se Zlínem Spartu 1:0.
Michal Bílek porazil se Zlínem Spartu 1:0. | Foto: ČTK

Zlín - Trenér Michal Bílek byl po zápase Zlína se Spartou dvojnásobně spokojený. Jeho týmu se podařilo přerušit sérii čtyř zápasů bez vítězství, navíc porazil právě Spartu, se kterou měl jako trenér nepříznivou bilanci.

Zatímco v prvním poločase byla lepší Sparta, ve druhém Zlín čím dál častěji hrozil, až v 85. minutě rozhodl Jean-David Beauguel. 

Trenéru Bílkovi se konečně podařilo Letenské porazit. "Vím, že bilance se Spartou pro mě nebyla úplně dobrá. Sparta je pojem, každý zápas proti ní je svátkem, mimořádná událost. Na to se nezapomíná," vyzdvihl symboliku vítězství domácí trenér Bílek.

Na soupeře si připravil prostou, ale velmi účinnou strategii. "Věděli jsme, že je musíme tlačit a nenechat je hrát. Jinak hrozilo velké nebezpečí. Svou aktivitou jsme je dostávali do problémů, neměli čas hrát směrem dopředu," popsal Bílek.

S tím souhlasil také trenér Sparty Zdeněk Ščasný, pro kterého to byla třetí venkovní porážka v řadě. "Byl to velký boj. Zápas se rozhoduje v obou dvou vápnech a tam byl Zlín silnější, důraznější. Dvakrát měl Pulkrab velkou šanci, ale nezakončil to ideálně. Ztráceli jsme střed hřiště," vyjmenovával důvody porážky.

Ve druhém poločase navíc domácí čím dál častěji napadali rozehrávku Sparty, které chyběl zraněný Guélor Kanga. "To je velmi dobrý hráč. Rozhodně nám nevadilo, že chyběl," konstatoval Bílek.

Od šedesáté minuty přebíral Zlín iniciativu stále více. "Vypadá to, že jsme kondičně dobře připravení. Hráči si pak více dovolí. Je to několikátý zápas, který jsme zlomili až v závěru," poznamenal Bílek.

Důležitou roli sehrál i útočník Beauguel, který dokázal udržet řadu míčů a nakonec i rozhodnout jedinou brankou utkání.

"V první půli jsme Beauguelovi nedávali takové míče, jaké potřebuje. To přišlo až ve druhé. Dostal se do hry a pak se všem hraje líp. Přidrží míč a ostatní ho můžou doplnit," chválil francouzského útočníka Bílek. Jeho Zlín se posunul na páté místo, jen dva body za Spartu.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Bilbao a Dublin přišly o zápasy ME, nahradí je Sevilla a Petrohrad s Londýnem

Bilbao a Dublin přišly o pořádání zápasů letního fotbalového mistrovství Evropy, protože nemohly vzhledem ke koronavirové situaci garantovat přítomnost diváků na tribunách. Evropská fotbalová unie UEFA po dnešním zasedání výkonného výboru oznámila, že Bilbao nahradí Sevilla a dublinské duely převezmou Petrohrad a Londýn.

Bilbao a Dublin měly hostit po třech zápasech základní skupiny E, v níž hrají Španělsko, Švédsko, Polsko a Slovensko, a také každý jedno z osmifinálových utkání. Sevilla je mezi pořadatelskými městy odloženého Eura nováčkem a bude hostit všechny čtyři duely původně plánované do Bilbaa.

Petrohrad, který už měl schválenou organizaci tří duelů skupiny B a jednoho čtvrtfinále, převezme tři dublinské zápasy ze základní skupiny. Londýn byl už před změnami nejvytíženějším městem ME a ke třem duelům "české" skupiny D, plánovanému osmifinále, oběma semifinále a finále si přibere i osmifinále z Dublinu.

Výkonný výbor UEFA dnes také jednal o Mnichovu, třetím z původních dvanácti měst, které nemohlo unii do stanoveného termínu zaručit fanoušky v hledišti. Bavorská metropole nicméně o celkem čtyři zápasy nepřišla, neboť na červen počítají tamní úřady se zlepšením koronavirové situace a minimálně 14.500 diváky v Allianz Areně.

Dalšími pořadateli turnaje, který se loni nekonal kvůli pandemii koronaviru, jsou Glasgow, Řím, Baku, Budapešť, Bukurešť, Kodaň a Amsterodam. Všechna tato města už dříve přislíbila, že během turnaje alespoň zčásti stadiony zaplní.

Česká reprezentace odehraje první dva zápasy v základní skupině D proti Skotsku a Chorvatsku 14. a 18. června v glasgowském Hampden Parku a 22. června se střetne s Anglií v londýnském Wembley.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Aktualizováno před 1 hodinou

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy