Bez videa by si sudí penaltu obhájil, mrzelo boleslavského Mareše

ČTK ČTK
9. 11. 2018 22:19
Mladoboleslavského fotbalistu Petra Mareše mrzelo, že při bezbrankové remíze s Duklou připravilo jeho tým o penaltu video. Právě po jeho střetu s Danielem Tetourem odpískal sudí Ondřej Berka pokutový kop, pak si ale situaci prohlédl na videu a verdikt zrušil. Podle Mareše by si ale penaltu obhájil.
Petr Mareš
Petr Mareš | Foto: ČTK

"Sporný moment. Nebýt videa, tak by si asi pan rozhodčí obhájil, že to odpískal. Možná přede mnou obránce míč trochu píchnul, ale to nemění nic na tom, že nohy mi vzal," řekl Mareš novinářům. "Nebýt videa, tak jsme kopali penaltu a možná jsme vedli. Video ale tady je a nic s tím neuděláme," dodal.

Boleslav sice doma pošesté za sebou bodovala, ale proti poslední Dukle chtěla víc. "Jsou to ztracené dva body. Tyhle zápasy prostě musíme doma zvládat, ale bohužel jsme prospali první poločas. A to nás vytrestalo," hodnotil Mareš. "V první půli to z naší strany bylo strašně málo. Chyběl důraz, fotbal, bojovnost. Druhý poločas jsme to naháněli, ale gól jsme nedali," litoval.

Sám mohl rozhodnout, kopal většinu standardek, ale nic z nich nevytěžil. Včetně závěrečného pokusu téměř z hranice pokutového území. "Už to bylo moc blízko. To je těžké. Kdybych to kopal na stranu gólmana, tak tam Rada stál. Zkusil jsem překopnout zeď přes malého Doumbiu, bohužel ve výskoku je to trefilo do ruky, ale asi v té správné poloze, která se nepíská," dodal Mareš.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy