Baroš po prohře se Spartou: Byl to zápas o jednom gólu, musím nabrat kondici

František Typovský František Typovský
17. 9. 2018 21:10
Návrat Milana Baroše do sestavy ostravského Baníku nebyl ideální. Zkušený útočník sám přiznal, že ještě není v optimální kondici a jeho výkony by měly být lepší. Pochopitelně jej také mrzela prohra 0:1 s odvěkým rivalem z Prahy.
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Dalibor Sosna

V dubnu jsme stáli na stejném místě a vy jste měl po výhře 3:2 nad Spartou skvělou náladu. Jaké jsou vaše pocity nyní?

Pochopitelně jsem zklamaný. Každá prohra mrzí, navíc v domácím zápase. Když už je řeč o tom jarním utkání…Věděli jsme, že to nebude taková přestřelka jako na jaře, což ukázal už první poločas. Byl to zápas o jednom gólu, bohužel ho dala Sparta. My jsme ale taky měli šance, škoda, že nám tam něco nespadlo. 

Co se dělo ve 40. minutě, když se spustila šarvátka?

Byl tam nějaký ostrý souboj, no…

Poté jste na sebe něco pokřikovali s trenérem Sparty Ščasným. Provokoval vás?

Já ani nevím. K zápasu to patří. V novinách to vždycky hrozně nafouknou, řeší se to po každém utkání. Já k tomu nemám moc co říct, Sparta prostě vyhrála. Teď po konci zápasu je třeba to sportovně přiznat a pogratulovat jim. Byli na nás výborně připravení. 

Přijela podle vás silnější Sparta, než na jaře?

To jednoznačně. 

Dlouho se ani jeden tým nemohl dostat do výraznější šance. Čím to?

Byli jsme na sebe dobře připravení, bohužel Sparta ten gól dala. Ale ani oni neměli kromě jedné šance nic velkého. Byl to takový zápas od šestnáctky k šestnáctce, oba týmy málo střílely. My jsme tam ve druhé půli taky měli možnosti, bohužel to nevyšlo. Kdybychom ten gól dali my, tak vyhrajeme. Ale na kdyby se nehraje. 

Jak jste osobně viděl ty šance Baníku?

Největší možnosti tam měl Robert Hrubý. Ta první střela byla výborná, ale gólman předvedl dobrý zákrok. Tam Spartu zachránil, protože podle mě šel balon do brány. Při té druhé šanci, té kombinaci, to měl podle mě Robo vzít na sebe. Má fantastickou ránu na zadní, umí to trefit. Rozhodl se mi to vrátit a s tím já jsem vůbec nepočítal. Asi to měl zkusit on a prostě to propálit. 

Rozhodčí Pavel Královec vám odpískal opravdu hodně faulů. Co říkáte na jeho výkon? 

Nastavil takový metr, já si myslím, že to bylo v pořádku. Podle mě pískal na obě strany stejně. 

Vy jste se na hřiště vrátil po měsíční pauze. Jak jste se cítil?

Ještě to není ono. Myslím, že to manko bylo na mně vidět. Musím ještě potrénovat a doufám, že se do té optimální kondice brzy vrátím. 

Hned v pátek vás čeká venku Zlín. Dokážete si poradit s limitovaným časem na přípravu?

Myslím, že zase takový problém to nebude. Není to pár dní, je to prakticky celý pracovní týden. Na odpočinek čas je. Já jsem naopak rád, že hrajeme hned v pátek, protože to čekání na zápasy mě nebaví. Mám radost, že ta pauza není dlouhá, je lepší, když ty zápasy jdou v rychlém sledu. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy