Baroš hrdinou. Baník díky jeho gólu, který neměl platit, vyhrál poprvé po čtyřech měsících

25. 11. 2017 20:20
Fotbalisté ostravského Baníku v jediném sobotním utkání fotbalové ligy porazili Karvinou 2:1 a opustili poslední místo tabulky. O vítězství domácích rozhodl pozdní gól Milana Baroše, který ovšem padl z ofsajdu.
Milan Baroš a jeho euforie po vítězném gólu.
Milan Baroš a jeho euforie po vítězném gólu. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Fotbalisté Ostravy porazili v dnešním utkání 15. kola první ligy Karvinou 2:1 a po čtyřech měsících se dočkali výhry.

Hosté byli ve slezském derby blízko výhře, ale po gólu Tomáše Wágnera jim Ostrava v závěrečné půlhodině vyrvala tři body z rukou. Prvním gólem za Baník vyrovnal Tomáš Poznar a pět minut před koncem svou šestou trefou v sezoně rozhodl Milan Baroš.

Ten však byl zřejmě v ofsajdu. Baník triumfoval po čtrnácti kolech bez vítězství a poskočil na třinácté místo.

Domácí kouč Kučera musel před utkáním improvizovat, jelikož mu ze základní sestavy vypadli zranění Pazdera a de Azevedo. Právě Brazilcova neúčast vynesla do hry Poznara, který mohl ve 14. minutě otevřít skóre. Ale chybnou rozehrávku Šislera nepotrestal; Le Giang jeho sólo a pokus o obstřel vystihl.

Enormní snaha byla na straně Baníku evidentní, jen to ale na další šance nestačilo. Po špatném odkopu Šindeláře naopak vyvstala po půlhodině slibná situace před Karvinou, ale Lingrovi scházely na vzdálenější tyči ke Kalabiškově centru snad milimetry.

Karviná do druhé půle nastoupila na hrotu místo Ramireze s Wágnerem, a s ním přišel i větší vzruch do karvinské ofenzívy. Po úvodní platonické převaze Baníku spasil po Wágnerově hlavičce domácí ještě Šustrův reflex, ale v 60. minutě už střídající útočník hlavičkoval přesně a o tyč balon zapadl za brankovou čáru.

Chvílí se zdálo, že Baníku zvoní umíráček. Ale když si tribuny žádaly hlavu trenéra Kučery, přistál Bredův perfektní centr z pravé strany na malé vápno, kde ho Poznar s přehledem uklidil do sítě.

Baník s narůstajícím časem víc riskoval, remíza mu byla málo. Zvratu se málem dočkal v 77. minutě, ale Mičolův povedený pokus z otočky na brankové čáře vyhlavičkoval stoper Janečka nad. Větší míra rizika znamenala i víc manévrovacího prostoru pro Karvinou. Deset minut před koncem se po brejku dostal do zajímavého zakončení Letič, ale rána mu nesedla.

Baník byl nakonec za dřinu odměněn pět minut před koncem, když po obrovské skrumáži dotlačil balon do karvinské branky Baroš. Sudí však zřejmě přehlédli postavení mimo hru.

15. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - MFK Karviná 2:1 (0:0)

Branky: 63. Poznar, 85. Baroš - 60. Wágner. Rozhodčí: Ardeleanu - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Poznar - Šisler, Ramírez, Lingr. Diváci: 6009.

Ostrava: Šustr - Breda, Šindelář, Azackij, Morgan (81. Sus) - Hlinka - Mičola, Hrubý, Poznar (88. Macej), Granečný (75. O. Šašinka) - Baroš. Trenér: Kučera.

Karviná: Le Giang - Moravec, Janečka, Hošek, Eismann - Budínský, Šisler - Lingr (67. Letič), Panák, Kalabiška - Ramírez (46. Wágner). Trenér: Vlk.