Baník zvítězil v Budějovicích díky gólům Kuzmanoviče a Smoly, posouvá se na 4. místo

28. 2. 2020 19:51
Fotbalisté Českých Budějovic prohráli ve 23. kole první ligy v přímém souboji o čtvrté místo s Ostravou 0:2. Baník poslal před přestávkou do vedení Nemanja Kuzmanovič a pojistku přidal v závěru střídající Tomáš Smola. Jihočeši na jaře poprvé ztratili a doma v lize nebodovali po pěti výhrách za sebou. Baník pod trenérem Lubošem Kozlem vyhrál druhý ze tří zápasů a v tabulce se posunul o dva body pře
Nemanja Kuzmanovič v diskuzi s rozhodčím Pavlem Orlem
Nemanja Kuzmanovič v diskuzi s rozhodčím Pavlem Orlem | Foto: ČTK

Baník o svém triumfu rozhodl hlavně v prvním poločase. Nejen že se prosadil střelecky, ale především byl v úvodních 45 minutách nebezpečnějším týmem.

"Velmi si toho vítězství cením, České Budějovice prokazovaly v minulých zápasech svou kvalitu. Myslím si, že tři body jsou zasloužené, protože v prvním poločase jsme podali nejlepší výkon od mého příchodu do Ostravy," řekl na tiskové konferenci Kozel.

Jihočeši si nevěděli rady hlavně s krajním obráncem Holzer, který poslal svým spoluhráčům ze strany několik nebezpečných přihrávek. Nejprve se po jedné z nich neprosadil Potočný a z další akce nezakončil ani De Azevedo. V obou případech výborně zasáhnul českobudějovický brankář Drobný. Následně mu pomohla i tyč, kterou trefil Kuzmanovič.

V 41. minutě už se ale srbský hráč prosadil gólově. De Azevedovu střelu vyrazil Drobný a Novák při odkopu trefil Kuzmanoviče, od kterého se míč dostal do sítě. Útočník Baníku navázal na branku z předchozího kola proti Jablonci.

Jihočeši ve druhém poločase výrazně přidali, tlačili se do ofenzivy, bojovali a byli nebezpeční. Ale Mršič v dobré pozici těsně minul a hlavičku střídajícího Šulce zlikvidoval ostravský brankář Laštůvka. Sivok pak v 81. minutě rovněž hlavou z pár kroků mířil nad břevno.

"Najednou jsme byli všude pozdě, soupeř na nás vlítnul," uvedl ostravský obránce Holzer. "Po přestávce naši hru oživilo i střídání, Šulc i Mészáros tomu výkonu hodně pomohli. Ale nebyli jsme schopní dát gól. Někdy nám chyběl i kus štěstí. Ale musím uznat, že Baník byl o gól lepší a výhru si zasloužil," dodal českobudějovický trenér David Horejš.

Baník navíc v závěru udeřil z brejku a pojistil si tři body. Po Šašinkově přihrávce v 89. minutě v úniku nezaváhal střídající Smola. Slezané pod novým koučem Kozlem vyhráli i druhý jarní zápas venku.

23. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 41. Kuzmanovič, 89. Smola. Rozhodčí: Klíma - Caletka, Batík - Houdek (video). ŽK: Kaloč, Pokorný, Laštůvka, Fleišman (všichni Ostrava). Diváci: 5702.

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Čavoš, Havelka - Brandner (60. Mészáros), Javorek (46. Šulc), Mršič - Schranz (80. Ledecký). Trenér: Horejš.

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Stronati, Holzer - Kaloč (88. Smola), Jirásek - De Azevedo (64. Reiter), Kuzmanovič (48. Hrubý), Potočný - Šašinka. Trenér: Kozel.