Necid odvrátil gól, ale po faulu loktem musel pod sprchy. Baník porazil Bohemians

11. 12. 2020 20:49
Fotbalisté Ostravy zvítězili v předehrávce 11. kola první ligy nad Bohemians 1:0. Jediný gól vstřelil ve 23. minutě Adam Jánoš. Hosté dohrávali od 47. minuty bez vyloučeného Tomáše Necida a vyrovnat se jim nepovedlo. S Baníkem prohráli šesté soutěžní utkání v řadě.
Tomáš Zajíc z Baníku mezi Tillem Schumacherem a Josefem Jindřiškem v 11. kole Fortuna:Ligy. | Foto: ČTK

"Cítíme, že nám pomohly těžké výhry v Příbrami a v Opavě. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to, což je ukazatel vnitřní síly, " řekl trenér Ostravy Luboš Kozel, který poprvé na svém angažmá v Baníku zaznamenal tři výhry v řadě.

Baník se na domácím hřišti představil po devíti týdnech a měl lepší vstup do utkání, po utrápené výhře v Opavě procitl i herně. Proti Pražanům v úvodní dvacetiminutovce sice ostřeloval brankáře Le Gianga zásluhou Jánoše pouze ze střední vzdálenosti, ale pak domácím bezvadně vyšla kombinace na jeden dotek a po Zajícově přiťuknutí do třetice Jánoš ve 23. minutě uspěl technickou střelou šajtlí ke vzdálenější tyči.

"Ani si nepamatuju, kdy bych měl v úvodu utkání tolik střel a zakončení. Tohle byla snad čtvrtá střela, která se ujala," řekl Jánoš.

Ostravskou radost nejprve zchladil zvednutý praporek asistenta rozhodčího, hlavní arbitr Denev se ale vydal situaci přezkoumat k videu a vzápětí Jánošův gól uznal.

Domácí byli po celý první poločas lepší. Vedení mohl pojistit ve 28. minutě Zajíc, ale jeho hlavičku za překonaným Le Giangem z prázdné branky odvrátil Necid.

Hosté toho na útočné polovině moc neukázali a byli spíše nuceni se bránit. Až na dvě nebezpečné situace po rohových kopech Laštůvka nemusel řešit žádnou obtížnou situaci. Trenér Klusáček se proto poněkud netradičně už tři minuty před půlí pokusil probudit svůj tým dvěma střídáními najednou. "Byly v tom výkonnostní důvody. Nehráli jsme dobře a chtěl jsem něco změnit, dát hře impulz," vysvětlil trenér hostů Luděk Klusáček.

Jenže hned po obrátce bylo všechno jinak. Necid si po žluté kartě z nastavení první půle hned v úvodu té druhé pomohl ve výskoku v souboji s Tetourem loktem, během dvou minut hry dostal druhou kartu a ve 47. minutě zamířil předčasně do sprch. "Obě Necidovy karty byly přísné," mínil Klusáček, který se během utkání několikrát dostal do výměny názorů s domácím koučem Kozlem.

Ostrava v přesilovce stále měla více ze hry a druhý gól mohl přidat v 58. minutě De Azevedo, ale ve skluzu po Zajícově sklepnutí zblízka těsně netrefil síť. Bohemians mohli v oslabení soupeře překvapit v 62. minutě, Osmančík se uvolnil ve vápně, ale Laštůvku neprostřelil.

"Druhá půle nebyla z naší strany dobrá a nezvládli jsme ji tak, jak jsme chtěli. Chtěli jsme to pojistit druhým gólem, což se bohužel nepovedlo, ale naštěstí jsme ty závary v závěru uhráli. Výsledek 1:0 je cenný, protože takhle moc často nevyhráváme," podotkl Jánoš.

Baník se s blížícím se závěrem začal strachovat o výsledek, jelikož druhou branku nepřidal z brejku ani De Azevedo. Jeho bombu vytlačil nad Le Giang.

Hosté byli v závěru i v deseti iniciativnější a tlačili se dopředu. Poslední minuty se dohrávaly v husté mlze, ale Bohemians si vyjma optické převahy střelecké příležitosti nevypracovali. "Z první půle jsem byl zklamaný, ve druhé už bylo nasazení hráčů dobré a i v oslabení jsme Baník dostali do stresu a obav o výsledek. Bohužel body nám to nepřineslo," dodal Klusáček.

11. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 23. Jánoš. Rozhodčí: Denev - Hájek, Matoušek. ŽK: Svozil, Potočný - Necid, Köstl. ČK: 47. Necid. Bez diváků.

Sestavy:

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Svozil, Stronati, Fleišman - Jánoš, Tetour (84. Jirásek) - De Azevedo (84. Buchta), Mena (76. Kuzmanovič), Potočný (84. Azackij) - Zajíc (64. Tijani). Trenér: Kozel.

Bohemians: Le Giang - Schumacher (81. Keita), Köstl, Hůlka, Vondra - Vaníček (72. Vacek), Ljovin, Květ (42. Novák), Jindřišek (72. Bederka), Hronek (42. Osmančík) - Necid. Trenér: Klusáček.