Výjezd baníkovců obrazem: V Brně došlo k potyčce na stadionu. Napadli naše fanoušky, viděl Baroš

Fanoušky Baníku Ostrava hlídaly stovky policistů.
Ostravský Baník podporovala v Brně téměř tisícovka fanoušků.
Během poločasové přestávce došlo ke střetu mezi příznivci obou klubů. Podle očitých svědků ale roztržku vyprovokovali brněnští fanoušci, kteří přiběhli k sektoru hostí.
"Zapalovaly se šály. Seděli jsme poblíž kotle Baníku a museli jsme utíkat, protože policisté naběhli mezi výtržníky a problém rychle ukončili. Konflikt ale vyprovokovali domácí," řekl reportér Aktuálně.cz, který se byl na zápas podívat během svého volna.
"Policisté ze speciální pořádkové jednotky zajistili tři lidi a situaci uklidnili," uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková. Jeden fanoušek Ostravy skončil na záchytce. ...
Foto: ČTK
Sport ČTK Sport, ČTK, Petr Doubek
28. 7. 2017 20:54
Téměř tisícovka fanoušků Baníku Ostrava podporovala svůj klub během prvního kola nové fotbalové sezony v Brně. Podívejte se na fotky z výjezdu ostravských příznivců a také na obrázky přímo ze stadionu ,kde museli zasahovat těžkooděnci.
 

Právě se děje

před 24 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Odstranění Koněvovy sochy neporušuje žádnou smlouvu s Ruskem

Odstranění sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6 neporušuje žádnou z česko-ruských smluv, uvedlo ministerstvo zahraničí. Nový ruský zákon, který trestá poškozování válečných pomníků, nechtělo komentovat. Jeho obsah detailně nezná. Na základě zákona navrhl ruský ministr obrany Sergej Šojgu trestní stíhání lidí, kteří sochu nechali odstranit. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář vyzval českou diplomacii, aby se proti tomu ohradila.

Koněvovu sochu odstranila radnice Prahy 6 minulý pátek. Ruské velvyslanectví se proti tomu ohradilo a poslalo protestní nótu českému ministerstvu zahraničí. Na českou ambasádu v Moskvě následně zaútočila skupina extremistů, Česko rovněž reagovalo protestní nótou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy