Baník měl kopat proti Plzni druhou penaltu, sudí nerespektoval doporučení videa

6. 11. 2018 20:50
Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR na dnešním zasedání potrestala čtyři sudí za chyby ve 14. kole první ligy a osmifinále poháru. Dvě chyby udělal Zbyněk Proske v utkání Ostravy s Plzní.
HL, Plzeň-Sparta: rozhodčí Zbyněk Proske
HL, Plzeň-Sparta: rozhodčí Zbyněk Proske | Foto: Milan Kammermayer

Nejprve v 50. minutě přehlédl penaltový faul Plzně a pokutový kop pro Ostravu nařídil až na základě videa. V 71. minutě pak měl podle komise nařídit pro Ostravu druhou penaltu, ale tentokrát ani nerespektoval doporučení videorozhodčího a situaci nepřezkoumal. Plzeň vyhrála 1:0.

Oba celky se utkaly minulý týden také v poháru, v němž Ostrava v Plzni vyhrála 3:2 po prodloužení. Viktoria ale podle komise měla už v 5. minutě kopat penaltu za faul na Řezníka, který ale sudí Miroslav Zelinka přehlédl.

Martin Nenadál chyboval, když v duelu Dukly s Jabloncem v 17. minutě nevyloučil domácího hráče Jána Ďuricu za hrubý zákrok na jabloneckého Lukáše Masopusta.

Reprezentační záložník Masopust si ze zákroku odnesl vážně poraněné koleno a po zbytek podzimu bude mimo hru. Komise v důsledku toho důrazně upozornila rozhodčí, že jednou z priorit při řízení utkání je ochrana zdraví hráčů.

Chyby se dopustil také asistent Vít Melichar, jenž v duelu mezi Bohemians Praha 1905 a Teplicemi nesignalizoval ofsajd hostujícího Jakuba Hory při úvodním gólu zápasu, který dal Michal Jeřábek. Hora se sice míče nedotkl, ale v ofsajdovém postavení clonil brankáři. Gól tak neměl platit, Teplice nakonec vyhrály 3:2.