Baluta opouští Slavii. Míří do Maďarska, upsal se klubu Puskás Akadémia

jšk
31. 7. 2020 15:09
Do Slavie přišel před dvěma lety za tehdy pro červenobílé rekordní částku 68 milionů korun, díru do světa ale v Edenu ale neudělal. Alexandru Baluta nyní sešívané opouští, na tři roky se upsal maďarskému klubu Puskás Akadémia.
Alexandru Baluta
Alexandru Baluta | Foto: Milan Kammermayer

Do Slavie přišel s pověstí rychlého, technického křídelního hráče z celku Universitatea Craiova. Svůj potenciál ale dlouho neukázal - i z toho důvodu, že si na nové prostředí zvykal jen těžko a potýkal se s angličtinou. Klub mu proto i najal rumunskou asistentku, aby Balutovi pomáhala vyřizovat každodenní agendu.

Ale ani to nepomohlo, drobný Rumun nedokázal kouče Jindřicha Trpišovského přesvědčit. V červenobílém dresu nakonec odkopal pouze 23 zápasů, v nichž dal tři branky. 

V září loňského roku se stěhoval na hostování do Liberce, kde předváděl slušné výkony. Ale už před koncem jeho severočeského působení bylo jasné, že se do Edenu nevrátí, zvlášť poté, co sešívání získali na přestup jeho kolegu z Liberce Tomáš Malinského.

Ve třetím celku uplynulého ročníku maďarské ligy povede Balutu bývalý slovenský trenér Liberce Zsolt Hornyák. V klubu působí také dva Češi - útočník David Vaněček, který byl druhým nejlepším střelcem maďarské ligy, a záložník Jakub Plšek.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy