Příbram je na padáka, ale titul? Bude to dlouhý, ale čistý boj, shodnou se Komňacký s Pešicem

Budou znovu slavit v Plzni? Fotbaloví experti tipují vítěze z trojice Plzeň, Slavia a Sparta.
Kdo získá titul a proč?

FRANTIŠEK CIPRO: "Tak komu bych to přál, vám asi nemusím říkat. Věřím, že se bude rozhodovat do posledních kol, ale přesto si myslím, že Plzeň má sezonu nejlépe rozehranou a je také nejzkušenější."
Kdo sestoupí a proč?

FRANTIŠEK CIPRO: "Vypadá to na Příbram, která by musela na jaře udělat 21 bodů. A pak je to vyrovnané a myslím si, že se o druhém sestupujícím rozhodne mezi Hradcem Králové a Jihlavou."
Věříte, že proběhne jaro bez skandálů a boj o titul i sestup bude férový?

FRANTIŠEK CIPRO: "Myslím si, že se jaro bez excesů neobejde, protože vzhledem k evropským pohárům půjde o hodně. Ale říkám, věřme, že bude boj na obou koncích tabulky férový."
Kdo získá titul a proč? JOSEF CHOVANEC: "Věřím Spartě, protože bude mít velkou motivaci. Všichni víme, že titul na Letné v minulých letech nebyl."
Foto: Tomáš Liška
David Janeczek David Janeczek
17. 2. 2017 12:22
Zeptali jsme se Františka Cipra, Josefa Chovance, Františka Komňackého, Antonína Panenky, Josefa Pešiceho a Tomáše Řepky, kdo v letošní sezoně získá titul a kdo sestoupí. Všichni ale věří, že boj o titul i sestup proběhnou férově a rozhodne se na hřišti.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Čtyři největší banky v Česku loni kvůli pandemii vydělaly o polovinu méně než v roce 2019

Čtveřice největších bank v Česku loni vydělala 31,7 miliardy Kč, což je proti předloňskému roku propad o 30,5 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním faktorem propadu je výrazný nárůst nákladů rizika v souvislosti s pandemií koronaviru. Komerční bance klesl čistý zisk o 45,3 procenta na 8,2 miliardy korun, ČSOB o 57 procent na 8,5 miliardy korun, České spořitelně o 43,6 procenta na deset miliard korun a UniCredit Bank v ČR a na Slovensku o 50,5 procenta na pět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 47 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy