Anderlecht podle Sportu usiluje o sparťanského obránce Brabce

ČTK ČTK
8. 6. 2016 10:42
Anderlecht Brusel za třiadvacetiletého fotbalistu Sparty Jakuba Brabce nabízí dva miliony eur (asi 54 milionů korun), ale pražský klub požaduje o milion eur více.
Jakub Brabec
Jakub Brabec | Foto: Milan Kammermayer

Brusel - Bruselský Anderlecht by podle informací deníku Sport rád získal obránce Sparty Jakuba Brabce. Za třiadvacetiletého fotbalistu nabízí dva miliony eur (asi 54 milionů korun), ale pražský klub požaduje o milion eur více.

Sparťanský odchovanec si v minulé sezoně vybojoval pevné místo v základní sestavě, nastoupil do 38 soutěžních utkání a vstřelil čtyři branky. V březnové přípravě se Švédskem si Brabec odbyl debut v reprezentačním A-týmu, ale do výběru pro mistrovství Evropy se nedostal.

Anderlecht v uplynulém ročníku belgické ligy skončil po play off na druhém místě za Bruggami. V bruselském klubu působila řada českých fotbalistů jako Jan Koller, Stanislav Vlček, Lukáš Zelenka, Daniel Zítka, Jan Polák nebo současní Brabcovi spoluhráči ze Sparty Lukáš Mareček s Ondřejem Mazuchem.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy