Ambice jsou nejvyšší. Našlápnuto máme dobře, neskrýval nadšení Šilhavý

Marek Janoš Marek Janoš
3. 12. 2016 7:05
Fotbalová Slavia se v páteční předehrávce dotáhla po výhře 4:0 nad Zlínem na vedoucí Plzeň na jeden bod. „Sešívaní“ po zápase, který uzavřel jejich podzimní část, hýřili radostí. Zimní přestávku stráví na druhém místě před Spartou nebo Boleslaví, což je nejlepší výsledek od roku 2008.
EPL, Slavia-Mladá Boleslav: radost Slavie (Milan Škoda)
EPL, Slavia-Mladá Boleslav: radost Slavie (Milan Škoda) | Foto: Milan Kammermayer

Zlín – Slavia jednoznačně porazila Zlín na jeho hřišti 4:0. Dvakrát se trefil Škoda, další branky přidali Mešanovič a Zmrhal. Slavia si vítězstvím zajistila druhé místo po podzimní části a navíc dostala pod tlak vedoucí Plzeň, která má před zápasem v Ďolíčku k dobru jediný bod. Tým trenéra Jaroslava Šilhavého si věří a má ambice bojovat o titul.

Utkání na zlínské Letné bylo vyrovnané, góly ale stříleli pouze slávisté. Už v osmé minutě proměnil penaltu po faulu na Mešanoviče Škoda a do poločasu to bylo 3:0. „Nebylo to tak snadné, ale proměňovali jsme šance. O přestávce jsme si říkali, že nesmíme polevit,“ hodnotil zápas Milan Škoda.

„Nejde k tomu nic říct – 0:4 je 0:4. Hráli náš styl ze zajištěné obrany,“ nezbylo než konstatovat domácímu Jakubu Jugasovi. „Slavia hrála krásně, rychle, důrazně. Neviděl jsem na jejich straně slabinu a právem jsou tak vysoko,“ složil Jugas soupeři poklonu. Trenér Zlína Bohumil Páník byl naopak rozladěný: „Dostali jsme lekci z agresivity a zodpovědnosti. Zbláznili jsme se a hráli pořád jen dopředu. Možná pak bude náš fotbal vypadat pěkně, ale nebudeme vyhrávat,“ zlobil se domácí kouč.

Slavia natáhla svou sérii bez porážky na jedenáct zápasů. „Máme obrovskou radost. Musím ale podotknout, že rozhodla především produktivita a skvělý výkon brankáře Pavlenky,“ popsal vítězství Jaroslav Šilhavý. Přiznal také, že Slavia má nejvyšší ambice. „Máme dobře našlápnuto,“ pokračoval. O úspěšném podzimu podle něj rozhodly především dva faktory. „Máme nespornou kvalitu kádru a dobrou týmovou atmosféru,“ dodal.

Pokud si Slavia udrží výkonnost, bude jejím hlavním soupeřem v boji o špičku tabulky na jaře Plzeň. Milan Škoda, který se Slavií zažil i boje o záchranu, byl ale opatrnější. „Není to jen o Plzni, je tam víc nebezpečných týmů. Nechceme se vymlouvat, ale je za námi jen polovina soutěže,“ řekl.

Hlavní bylo pro Slavii sebevědomí, které rostlo s každým dalším úspěšně zvládnutím zápasem. „Je to nesrovnatelné, jak jsme si jako tým věřili na začátku sezóny a jak si věříme dnes,“ usmíval se Škoda.

 

Právě se děje

Další zprávy