Titul, Liga mistrů i čínská Havaj. Co si slibují čerstvé posily od angažmá ve Slavii?

David Janeczek David Janeczek
3. 1. 2017 6:22
Ambice fotbalové Slavie se díky čínskému kapitálu doslova znovu narodily. A sešívaní svou aktivitou na přestupovém trhu dávají svým největším konkurentům najevo, že boj o možný přímý postup do Ligy mistrů letos nebude pouze v režii Plzně a Sparty, tedy dvou nejúspěšnějších českých klubů posledních let.
Čtyři nové posily Slavie. Z levé strany Přemysl Kovář, Marko Alvir, Per-Egil Flo a Michael Lüftner.
Čtyři nové posily Slavie. Z levé strany Přemysl Kovář, Marko Alvir, Per-Egil Flo a Michael Lüftner. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Co se týče přestupů, je fotbalová Slavia v českém fotbalovém prostředí znovu nejaktivnější. Sešívání už přivedli zkušeného brankáře Přemysla Kováře z bulharské Varny, stopera reprezentační jednadvacítky Michaela Lüftnera, chorvatského záložníka se zkušenostmi ze španělského Atlética Madrid Marka Alvira, který naposled působil ve Slovinsku, a norského krajního obránce Pera-Egila Floa z Molde.

Soustředění na "čínské Havaji"

Všechny čtyři fotbalisty čeká hned na začátku slávistické mise nová zkušenost. "Pro mě bude návštěva Číny premiérová, takže nový zážitek. Z dlouhého letu strach nemám, létání mám rád. Z Teplic znám soustředění na Kypru, v Turecku nebo Chorvatsku, ale do Číny nejedeme na dovolenou," připomněl dvaadvacetiletý urostlý stoper Lüftner, že sešívání neletí do Asie na výlet.

"V Číně jsem nikdy nebyl, takže jsem rád, ale hlavně tam budeme mít skvělé podmínky pro trénování. Určitě se do čínské Havaje, jak se ostrovu Hainan přezdívá, moc těším," pokračoval jednatřicetiletý fotbalový světoběžník Kovář, jenž si zachytal v Izraeli, Řecku i Bulharsku a v Česku si udělal jméno v Liberci.

Prosadí se posily do základní sestavy?

Obě české posily Slavie se rovněž shodovaly, že v týmu po parádním podzimu panuje skvělá atmosféra. "Myslím si, že na velkou konkurenci jsem připravený. Mám rád konkurenci, každý ji potřebuje, protože se tak může zlepšovat. Nepřestoupil jsem, abych seděl na lavičce," varuje další stopery Slavie Lüftner.

V podobné situaci, která ani zdaleka nezajišťuje jistotu základní sestavy, je také brankář Kovář, protože Slavia má jedničku v reprezentantovi Jiřím Pavlenkovi. "Nikde není napsáno, že bych tu šanci nemohl dostat. Poperu se o to, udělám maximu. A ať už budu v jakékoliv pozici, tak udělám vše proto, abychom měli úspěšnou sezonu," nevzdává dopředu boj o pozici brankářské jedničky Kovář.

Alvir přišel do Slavie pro titul

Ani Chorvat Alvir nebude mít snadnou cestu do zahajovací jedenáctky sešívaných, ale hned při jednom z prvních kontaktů s médii ukázal, že mu sebevědomí nechybí. "Slavia je jedním z největších klubů v Česku. Jsem tady, abych se stal lepším hráčem a vyhrál český titul," začal svou řeč v angličtině dvaadvacetiletý Chorvat Alvir. "Udělám maximum abych pomohl týmu a myslím si, že je možné abychom vyhráli ligu a vybojovali Ligu mistrů," dodal.

Výhodou Alvira oproti dalším třem nováčkům ve Slavii je jeho univerzálnost. Chorvat může nastoupit ve středu hřiště, na křídle ale i v obraně. "Jsem středový hráč a myslím, že můžu hrát i na pravém křídle," prozradil Alvir, kde se na hřišti cítí nejlépe. 

Alvir se navíc může pochlubit, že dva roky patřil Atléticu Madrid. Jako devatenáctiletý mládežnický reprezentant Chorvatska odešel z Dinama Záhřeb do španělského Atlética Madrid. "Naučil jsem se dobře španělsky, dvakrát týdně jsem trénoval s prvním týmem. Do Domžale jsem přestoupil, protože jsem chtěl hrát profesionální seniorský fotbal," popsal svůj fotbalový osud na závěr Alvir.

 

Právě se děje

Další zprávy