Ondrášek se v dresu Plzně uvedl gólem, Ostrava ukončila čekání na výhru

Aktualizováno 19. 9. 2020 20:56
Fotbalisté Plzně zvítězili ve 4. kole první ligy na hřišti Bohemians 1905 vysoko 4:1 .

Viktoria se druhou výhrou po sobě posunula na třetí místo tabulky o bod za vedoucí Slavii. Viktoria má stejně bodů jako druhá Sparta, která v neděli přivítá Zlín.

Výhru Plzně zařídili brankami nová posila Zdeněk Ondrášek, Adriel Ba Loua, Jan Kopic, který si připsal i dvě asistence, a Jean-David Beauguel. Za "Klokany" v závěru snížil Antonín Vaníček. Západočeši si připsali nejvyšší venkovní výhru v lize od předloňského května a ideálně se naladili na čtvrteční domácí utkání 3. předkola Evropské ligy proti Sönderjyske.

Baník ukončil dlouhé čekání na ligové vítězství, když porazil nováčka z Pardubic hladce 3:0 a v nejvyšší soutěži vyhrál po 10 zápasech.V závěru první půle otevřel skóre Tomáš Zajíc a po pauze se trefili Dyjan Carlos de Azevedo a střídající Muhamed Tijani. Hosté dohrávali v oslabení od 81. minuty, kdy byl vyloučen Jan Prosek.

První výhry na domácí půdě se při ostravském angažmá dočkal trenér Luboš Kozel, Baník ve Vítkovicích zvítězil poprvé od loňského listopadu. Pardubice po postupu mezi elitu podruhé ze čtyř kol prohrály a nenavázaly na minulou senzační remízu 1:1 se Slavií.

Opava remizovala s Českými Budějovicemi bez branek. Ve vyrovnaném utkání měli blíže k brance domácí, kteří v závěru trefili břevno. Oba týmy stále čekají na první výhru v nové ligové sezoně a na kontě mají shodně dva body.

Plzeň udeřila po půlhodině hry

Trenér Viktorie Guľa postavil od začátku útočníka Ondráška, který v týdnu přišel z Dallasu. Plzeň do utkání vstoupila aktivně. Ba Louaovu přízemní střelu bez problémů zastavil brankář Le Giang. Domácí poprvé výrazně zahrozili po více než 20 minutách, ale Vaníček zakončil rychlý protiútok těsně vedle tyče.

Po půlhodině hry se Guľovi sázka na Ondráška vyplatila. Káčer odcentroval do vápna a nová akvizice přesně umístěnou hlavičkou k tyči otevřela skóre. Ondrášek dal v české lize gól po více než osmi letech.

O tři minuty později udeřili hosté podruhé. Kopic nabral velkou rychlost, unikl po pravé straně a přihrál na osamoceného Ba Louau, který nezaváhal. Pojistku mohl po změně stran přidat Kopic, ale Le Giang jeho šanci vychytal. Na opačné straně Květova rána zpoza vápna orazítkovala tyč.

Kopic se nakonec gólu přece jen dočkal. Kalvachovu přízemní střelu vyrazil Le Giang pouze před něj a hostující útočník už měl v 73. minutě snadnou práci. Připsal si první branku v sezoně.

Čtvrtou trefu Viktorie přidal na konci 84. minuty po Kopicově přihrávce zblízka Beauguel. Konečné skóre stanovil o dvě minuty později domácí Vaníček, který po Nečasově nahrávce zužitkoval rychlý brejk Pražanů.

Plzeň zvítězila v Ďolíčku v lize po třech zápasech a celkově neprohrála s "Klokany" v nejvyšší soutěži popáté za sebou. Venku v lize Viktoria naplno bodovala po třech duelech. Bohemians naopak nevyhráli ve třetím kole po sobě a podruhé za sebou prohráli v nejvyšší soutěži o tři góly.

4. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - FK Pardubice 3:0 (1:0)

Branky: 39. Zajíc, 61. De Azevedo, 90.+1 Tijani. Rozhodčí: Proske - Blažej, Vlček - Denev (video). ŽK: Černý, Prosek, Jeřábek. ČK: 81. Prosek (všichni Pardubice). Diváci: 5152 (omezený počet).

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Svozil, Fleišman - Jánoš (77. Kaloč), Tetour - De Azevedo (85. Tijani), Kuzmanovič (77. Potočný), Holzer - Zajíc (65. Šašinka). Trenér: Kozel.

Pardubice: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Cadu (46. Sláma), Solil (74. Petráň), Tischler, Surzyn (32. Hlavatý) - Černý (46. Ewerton). Trenér: Novotný.

SFC Opava - Dynamo České Budějovice 0:0

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Flimmel - Pechanec (video). ŽK: Mondek, Zavadil - Javorek, Havelka, Kladrubský, Matějka, Králik. Diváci: 2686 (omezený počet).

Opava: Fendrich - Didiba, Žídek, Večerka - Mondek, Texl, Zavadil, Lukáš Holík, Helešic (85. Harazim) - Juřena (64. Dedič), Dordič (77. Pikul). Trenér: Skácel.

Č. Budějovice: Drobný - Kladrubský (46. Čolič), Králik, Talověrov, Novák - Ekpai (46. Mršič), Čavoš, Javorek (59. Mészáros), Havelka (88. Valenta), Brandner - Matějka (90.+1 Bassey). Trenér: Horejš.

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 1:4 (0:2)

Branky: 86. Vaníček - 30. Ondrášek, 33. Ba Loua, 73. Kopic, 84. Beauguel. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Vitner - Berka (video). ŽK: Vacek - Hejda, Kalvach. Diváci: 3089 (omezený počet).

Bohemians: Le Giang - Dostál (46. Schumacher), Bederka, Hůlka, Jindřišek - Vaníček, Vacek (46. Květ), Ljovin, Hronek, Bartek (78. Nečas) - Puškáč (78. Keita). Trenér: Klusáček.

Plzeň: Hruška - Havel, Hejda, Brabec, Limberský - Káčer, Kalvach, Čermák (79. Bucha) - Ba Loua (71. Beauguel), Ondrášek (71. Kayamba), Kopic (89. Kovařík). Trenér: Guľa.

Utkání 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram bylo odloženo na neurčito.