"Klokani" ukončili šňůru porážek, Baník prohrál po devíti zápasech

Aktualizováno 12. 2. 2022 19:59
Fotbalisté Bohemians 1905 ve 21. kole první fotbalové ligy porazili Zlín 1:0 a vyhráli tak v lize po čtyřech porážkách.
Daniel Köstl z Bohemians, Lukáš Vraštil ze Zlína v zápase 21. kola první fotbalové ligy Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín | Foto: ČTK

Pražené tak poskočili na 11. místo, na němž vystřídali Zlín. V zápase Hradce Králové s Českými Budějovicemi (2:2) dohrávaly oba týmy v deseti. Baník v lize prohrál po devíti zápasech. Doma nestačil na Teplice a prohrál 2:4.

V páté minutě rozhodl o triumfu Bohemians 1905 nad Zlínem bývalý hráč Ševců Petr Hronek. Pražané vyhráli v nejvyšší soutěži po sérii čtyř porážek a poskočili z 13. na 11. místo, na němž vystřídali právě svého sobotního soupeře. Zlín klesl na 12. pozici, má však zápas k dobru.

Hráči Hradec Králové ligy v souboji sousedů v tabulce s Českými Budějovicemi remizovali. Východočeského nováčka soutěže poslal v jeho domácím azylu v Mladé Boleslavi v 26. minutě do vedení Jakub Rada, Dynamo na přelomu poločasů po dvou rohových kopech a brankách Micka van Burena s Michalem Škodou otočilo stav.

V 64. minutě dostal červenou kartu domácí Petr Kodeš, ale Votroci si i v oslabení vynutili vyloučení hostujícího Benjamina Čoliče a penaltu, z níž druhým gólem v utkání srovnal Rada.

Baník po překvapivé porážce s Teplicemi přerušil v nejvyšší soutěži  devítizápasovou sérii bez porážky. Hostující Václav Sejk při svém ligovém debutu zaznamenal dva góly, za Baník také dvakrát skóroval Ladislav Almási.

Ostravský tým v neúplné tabulce klesl na páté místo, Tepličtí na jaře i podruhé zvítězili a poskočili z předposlední na 14. příčku.

21. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 5. Hronek. Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Pfeifer - Hrubeš (video). ŽK: Bederka - Tkáč, Conde, Vraštil, Cedidla. Diváci: 1000 (omezený počet).

Bohemians: Valeš - Köstl, Bederka, Vondra - Dostál, Petrák, Hronek (85. Koubek), Květ, Kovařík (84. Bartek) - Chramosta (42. Beran), Puškáč (51. Necid). Trenér: Klusáček.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Simerský, Matejov (90.+2 Kolář) - Hrubý (78. Chwaszcz), Conde - Dramé (67. Vukadinovič), Tkáč (78. Hrdlička), Janetzký - Fantiš. Trenér: Kalivoda.

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2:2 (1:1)

Branky: 26. a 76. z pen. Rada - 45.+1 Van Buren, 56. Škoda. Rozhodčí: Radina - Hurych, Šimáček - Julínek (video). ŽK: Kodeš - Čolič, Hora. ČK: 64. Kodeš - 75. Čolič. Diváci: omezený počet.

Hradec: Fendrich - Klíma, Král, Čech - Mejdr, Kodeš, Rada, Novotný - Kubala (54. Prekop), Vašulín (86. Kučera), Vlkanova. Trenér: Koubek.

Č. Budějovice: Šípoš - Čolič, Havel, Králik, Skovajsa - Valenta, Hora (69. Hellebrand) - Van Buren, Škoda, Mršič (80. Sladký) - Mihálik. Trenér: Horejš.

Baník Ostrava - FK Teplice 2:4 (1:1)

Branky: 20. a 83. Almási - 41. a 70. Sejk, 62. Žák, 90.+4. Mareček. Rozhodčí: Krejsa - Paták, Vodrážka - Machálek (video). ŽK: Chlumecký, Boula, Svozil - Prošek, Grigar, Hyčka. Diváci: 1000 (omezená kapacita).

Ostrava: Budinský - Svozil, Chlumecký, Fleišman - Ndefe, Ekpai (62. Boula), Kaloč, Budínský (71. Šín), Falta (71. Buchta) - Almási, Klíma. Trenér: Galásek.

Teplice: Grigar - Kučera, Tijani, Vondrášek - Hyčka, Mareček, Jukl, Boljevič (65. Prošek), Fortelný (89. Kodad) - Žák (80. Sunzu), Sejk (89. Mareš). Trenér: Jarošík.

Utkání Liberec - Pardubice bylo odloženo.