Slavia přehrála Teplice, Liberec v deseti neudržel vedení v Plzni

Ilustrační foto.
Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 16. kole první ligy nad Teplicemi 3:0.  Skóre otevřel v 29. minutě z penalty Tomáš Souček,..
... a Ondřeje Kúdely.
Obhájce titulu protáhl neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 22 utkání.
Slávisté si před reprezentační přestávkou si v čele tabulky udrželi náskok 11 bodů na druhou Plzeň.
Aktualizováno 10. 11. 2019 19:01
Fotbalisté Slavie v 16. kole první ligy doma zdolali Teplice 3:0 a pojistili si tak jedenáctibodový náskok v čele tabulky.

Skóre otevřel v 29. minutě z penalty Tomáš Souček, který se pak v závěru podílel i na gólech střídajícího Petra Ševčíka a Ondřeje Kúdely. Obhájce titulu protáhl neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 22 utkání a před reprezentační přestávkou si v čele tabulky udržel náskok 11 bodů na druhou Plzeň. Teplice potřetí za sebou prohrály a jsou jedenácté.i

Slavia, která v týdnu uhrála v Lize mistrů bezbrankovou remízu v Barceloně, podle očekávání od úvodu působila aktivnějším dojmem. Po více než dvou měsících dostal v lize šanci v základní sestavě Pražanů útočník Hilál. Ve 14. minutě si s ním narazil Hušbauer, ale hostující brankář Grigar jeho pokus vytěsnil vedle. Stanciuova tečovaná střela pak skončila mimo a teplický gólman následně vyrazil Bořilovu střelu.

V 29. minutě už Pražané vedli. Grigar odvrátil míč na hranici vápna, Olayinka si obhodil Kodeše, po souboji upadl a sudí Pechanec nařídil pokutový kop. Žádný z opakovaných záběrů neprokázal, zda opravdu došlo ke kontaktu. Penalty se ujal Souček a připsal si osmý gól v ligové sezoně.

Za dvě minuty dostal míč hlavou do sítě hostující Jakub Mareš, rozhodčí mu ale odpískal útočný faul na Coufala. V 36. minutě se teplický kanonýr protlačil do další velké šance a domácí zachránil brankář Kolář. Slávisté si před půli vytvořili tlak, ale Hušbauer mířil do Grigara a další možnosti Pražané prováhali.

I po pauze byl favorit aktivnější. Frydrych ale hlavičkoval vedle a v 65. minutě střídající Škoda ve velké šanci z otočky minul. Domácí ve druhé půli kontrolovali hru a v závěru přidali pojistku. Souček v 89. minutě vybojoval míč ve středu pole, přihrál střídajícímu Ševčíkovi, který si zasekl balon a prostřelil Grigara.

V druhé minutě nastavení Součkovu hlavičku po přímém kopu vyrazil teplický gólman jen před sebe a dobíhající Kúdela zblízka zavěsil pod břevno. Červenobílí v lize vyhráli doma posledních 12 utkání a Teplice v nejvyšší soutěži porazili posedmé za sebou.

Plzni pomohlo vyloučení Baluty

Hráči druhé Plzně doma porazili oslabený Liberec po obratu 4:1. Hosty v úvodu poslal do vedení Alexandru Baluta, který však byl ve 30. minutě vyloučen po druhé žluté kartě. Ještě předtím vyrovnal Roman Procházka a těsně před pauzou otočil skóre Tomáš Hořava. Po změně stran přidali další góly Michael Krmenčík a Adam Hloušek.

Viktoria má na třetí Mladou Boleslav čtyřbodový náskok. Slovan v nejvyšší soutěži neporazil Plzeň popatnácté za sebou a klesl na devátou pozici.

Hráči Českých Budějovic přehráli Slovácko 2:0. Góly Jihočechů vstřelili stopeři Lukáš Havel a Tomáš Sivok. Dynamo tak zvítězilo v pátém zápase za sebou, což se mu v historii první ligy nikdy nepodařilo.

Slovácko poprvé po třech zápasech inkasovalo a navíc od poloviny září poprvé po šesti zápasech nebodovalo. Dynamo v tabulce poskočilo s 23 body na osmé místo před Liberec. Slovácko zůstává s 25 body sedmé.

16. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 4:1 (2:1)

Branky: 22. Procházka, 44. Hořava, 52. Krmenčík, 90. Hloušek - 10. Baluta. Rozhodčí: Proske - Hock, Melichar - Orel (video). ŽK: Hubník, Hejda - Oscar, Baluta, Hoftych (trenér). ČK: 30. Baluta. Diváci: 7463.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Kalvach, Procházka - Kayamba, Hořava (79. Janošek), Hloušek (90. Kovařík) - Krmenčík (89. Chorý). Trenér: Vrba.

Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš - Oscar (57. Breite), Mara - Malinský (71. Pešek), Baluta, Potočný - Musa (84. Alibekov). Trenér: Hoftych.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branka: 29. Havel, 55. Sivok. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Sivok, Ledecký, Schranz - Svědík. Diváci: 3266.

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Schranz, Javorek, Brandner (76. Čavoš), Havelka (89. Kladrubský), Mršič - Ledecký (84. Táborský). Trenér: Horejš.

Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (74. Dvořák) - Petržela (86. Juroška), Havlík, Daníček (82. Helebrand), Kalabiška - Šasinka, Navrátil. Trenér: Svědík.

Slavia Praha - FK Teplice 3:0 (1:0)

Branky: 29. Souček z pen., 89. Ševčík, 90.+2 Kúdela. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Vlček - Franěk (video). ŽK: Hilál - P. Mareš, Shejbal, Paradin, Hejkal (trenér). Diváci: 16.271.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil - Souček - Masopust (75. Ševčík), Stanciu (83. Traoré), Hušbauer, Olayinka - Hilál (62. Škoda). Trenér: Trpišovský.

Teplice: Grigar - Paradin, Čmovš, Shejbal - Vondrášek, Kodeš (69. Kučera), P. Mareš, Žitný, Hyčka (87. Knapík) - Vyhnal (69. Nazarov), J. Mareš. Trenér: Hejkal.