Noví trenéři vítězství nepřinesli. Opava získal v Karviné bod za remízu 1:1

29. 9. 2019 17:40
Fotbalisté Opavy ani pod vedením nové trenérské dvojice Josef Dvorník, Alois Grussmann nevyhráli. V neděli v jedenáctém kole první ligy remizovali 1:1 v Karviné a na vítězství čekají už devět zápasů. Nepříznivou sérii neukončila ani Karviná, která v sezoně doma stále nevyhrála.
Fanoušci Opavy.
Fanoušci Opavy. | Foto: Dalibor Sosna

Opava se musela obejít bez kapitána a klíčového záložníka Pavla Zavadaila, kterého do hry nepustil trest za žluté karty. Hosté také poprvé nastoupili pod vedením dosavadního asistenta Dvorníka a sportovního manažera Grussmanna, kteří nahradili kvůli špatným výsledkům odvolaného Ivana Kopeckého.

V prvním poločase byli nebezpečnější domácí a už v sedmé minutě se ujali vedení. Střela Ondřeje Lingra se od břevna odrazila zpět do hřiště a po faulu Jana Žídka na dobíhajícího Michala Petráně nařídil rozhodčí penaltu. K ní se postavil kapitán Milan Rundič a i když gólman Vilém Fendrich směr vystihl, na míč nedosáhl.

Opavští trenéři do druhého poločasu místo Bidjeho Manzii poslali na hřiště Martina Suse, který se už v 50. minutě postaral o vyrovnání. Domácí obrana ho nechala trestuhodně volného a Sus po centru penaltového hříšníka Žídka bez potíží zamířil přesně k tyči.

Karviné mohli vrátit vedení Vojtěch Smrž s Adrielem Ba Louou, ale ani jeden neuspěl. Blízko obratu měl na druhé straně Dominik Simerský, avšak jeho střelu zblokoval Rundič. K vítězství nakonec měli blíž domácí, ale Marek Hanousek ve druhé minutě nastavení v ideální pozici trefil břevno.

Karviná tak ani na pátý pokus doma nevyhrála, ale v posledních osmi ligových zápasech jen jednou nebodovala a v tabulce je jedenáctá. Opavě nepomohla ani trenérská výměna a podeváté za sebou nezvítězila a na předposledním místě mají náskok jednoho bodu před posledními Českými Budějovicemi, které však v Liberci hrají až v pondělí.

11. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - SFC Opava 1:1 (1:0)

Branky: 7. Rundič z pen. - 50. Sus. Rozhodčí: Zelinka - Hock, Vlček. ŽK: Ba Loua, Čonka - Jursa, Hrabina. Diváci: 3627.

Karviná: Hrdlička - Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka - Lingr (88. Moravec), Smrž, Hanousek, Ba Loua (78. Putyera) - Petkov, Petráň. Trenér: Straka.

Opava: Fenrdrich - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Manzia (46. Sus), Schaffartzik, Mondek (90.+2 Kuca), Jursa (80. Souček), Šulc - Dedič. Trenér: Grussmann.