Česká liga je v poměru cena/výkon lepší než nizozemská, říká Index

Sport Sport
23. 9. 2015 14:35
Společnosti GoEuro a OneFootball sestavily žebříček 25 fotbalových soutěží, ve kterém zhodnotily cenu lístků na zápasy a kvalitu jednotlivých lig. Česká Synot liga má sice šesté nejlevnější lístky, ale za tuto cenu fanoušci vidí poměrně kvalitní fotbal. Celkově se Synot liga umístila na dvanáctém místě žebříčku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Česká fotbalová liga sice bývá fotbalovými experty a mnohými fanoušky odsuzována jako soutěž druhé až třetí kategorie, ovšem pokud jde o to, co fanoušci dostanou za vydané peníze, řadí se k tomu lepšímu.

Tvrdí to aspoň ve středu vydaný Soccer Price Index, který z pohledu fanoušků poměřuje náklady a "výkon" pětadvaceti světových fotbalových soutěží. Při sestavování Indexu přitom autoři zohledňovali průměrnou cenu vstupenek v soutěži, ale také ceny ubytování při výjezdech na venkovní zápasy, náklady na dopravu, úroveň soutěže dle rankingů UEFA a FIFA a další faktory.

Synot liga v tomto porovnání vyšla jako dvanáctá nejlepší soutěž, umístila se tedy v horní polovině žebříčku. Až za ní přitom skončily třeba nizozemská liga, ruská Premier League či americká MLS. Nejlepší poměr ceny a kvality nabízí německá bundesliga.

Ceny lístků přitom patří v Česku k těm nejlevnějším, jen pět zemí v žebříčku nabízí vstupenky na ligová utkání levnější. Dráž je samozřejmě ve všech elitních ligách, ale také například v Polsku, Belgii či Rakousku. Nemluvě o Anglii, kde jsou lístky vůbec nejdražší - průměrná cena vstupenky na zápas Premier League činí 82,6 amerických dolarů (bezmála dva tisíce korun).

Celý žebříček si můžete prohlédnout zde.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Policie v Londýně zakázala další protesty hnutí Extinction Rebellion

Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale v úterý podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.

Jedna ze zakladatelek hnutí vyšplhala nad vchod do budovy na protest proti plánovanému projektu trati pro vysokorychlostní vlaky, který si podle kritiků vyžádá kácení lesů. Pak se snažila kladivem rozbít skleněnou výplň. Aktivistku nakonec sundal jeden z policistů.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Cizinci, kteří v Praze brutálně napadli číšníka, si odsedí pět let ve vězení

Bratři Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let za napadení číšníka. Podle vrchního soudu spáchali ublížení na zdraví, ne pokus o vraždu.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Pietní místo na Betramce popeláři uklidili, vzkazy a dárky si rodina ponechá

Svíce a květiny, které lidé v uplynulých dnech přinesli před dům zesnulého zpěváka Karla Gotta v pražské ulici Nad Bertramkou, byly v noci na pondělí uklizeny. Úklid veřejné komunikace měl původně začít v pondělí, na přání rodiny byl ale termín odložen. Gottova rodina večer informovala, že vzkazy a dárky z pietního místa před vilou si ponechá, další využití svící a květin zvažovala.

"Vzkazy a dárky si rodina ponechá jako památku, stejně jako svíce a část květin, a zvažuje několik možností, jak je ještě využít, aby nesly vzpomínku na odchod Karla Gotta," napsala v pondělí na oficiálních stránkách zpěváka jeho mluvčí Aneta Stolzová.

V pondělí bylo již uklizeno i pietní místo v Kinského zahradě, které magistrát zřídil po dohodě s rodinou a bylo otevřeno do nedělní půlnoci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy