Česká liga je v poměru cena/výkon lepší než nizozemská, říká Index

Sport Sport
23. 9. 2015 14:35
Společnosti GoEuro a OneFootball sestavily žebříček 25 fotbalových soutěží, ve kterém zhodnotily cenu lístků na zápasy a kvalitu jednotlivých lig. Česká Synot liga má sice šesté nejlevnější lístky, ale za tuto cenu fanoušci vidí poměrně kvalitní fotbal. Celkově se Synot liga umístila na dvanáctém místě žebříčku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Česká fotbalová liga sice bývá fotbalovými experty a mnohými fanoušky odsuzována jako soutěž druhé až třetí kategorie, ovšem pokud jde o to, co fanoušci dostanou za vydané peníze, řadí se k tomu lepšímu.

Tvrdí to aspoň ve středu vydaný Soccer Price Index, který z pohledu fanoušků poměřuje náklady a "výkon" pětadvaceti světových fotbalových soutěží. Při sestavování Indexu přitom autoři zohledňovali průměrnou cenu vstupenek v soutěži, ale také ceny ubytování při výjezdech na venkovní zápasy, náklady na dopravu, úroveň soutěže dle rankingů UEFA a FIFA a další faktory.

Synot liga v tomto porovnání vyšla jako dvanáctá nejlepší soutěž, umístila se tedy v horní polovině žebříčku. Až za ní přitom skončily třeba nizozemská liga, ruská Premier League či americká MLS. Nejlepší poměr ceny a kvality nabízí německá bundesliga.

Ceny lístků přitom patří v Česku k těm nejlevnějším, jen pět zemí v žebříčku nabízí vstupenky na ligová utkání levnější. Dráž je samozřejmě ve všech elitních ligách, ale také například v Polsku, Belgii či Rakousku. Nemluvě o Anglii, kde jsou lístky vůbec nejdražší - průměrná cena vstupenky na zápas Premier League činí 82,6 amerických dolarů (bezmála dva tisíce korun).

Celý žebříček si můžete prohlédnout zde.

 

Právě se děje

Další zprávy