Česká kráska vicemiss Eura, jak zabodují fotbalisté?

29. 5. 2012 8:46
Soutěž Miss odstartovala horkou kampaň před Euro
Foto: Aktuálně.cz

Rust - Předehru evropskému fotbalového šampionátu obstarala soutěž krásy Miss Euro 2012, z níž vyšlo Česko s pomyslnou stříbrnou medailí. Druhé místo v soutěži v Europa Parku v německém Rustu obsadila Lucie Klukavá z Ostravy, která byla loni ve finále České Miss.

Jednadvacetiletá modelka prohrála jen s blonďatou Ruskou Natalií Prokopenkovou a získala titul první vicemiss. Druhou vicemiss byla v šestnáctičlenném finále zvolena Maureen Wehmerová z Dánska.

První souboj na "Euru" tak vyhrálo Rusko. Šanci na odvetu budou mít fotbalisté ve svém prvním utkání na šampionátu, v němž vyzvou sbornou 8. června ve Vratislavi.

Před čtyřmi lety Češka vyhrála

Jen pro připomenutí - na Miss Euro zabodovala česká zástupkyně podruhé za sebou. Před čtyřmi lety v Rustu zvítězila v premiérovém ročníku soutěže před šampionátem v Rakousku a Švýcarsku blonďatá kráska Dominika Hužvárová z Havířova.

Možná i v tom věží důvod, proč Češky svou pozici zpřed čtyř let neobhájily. Klukavá, která je studentkou právnické fakulty Panevropské vysoké školy Ostrava a odnesla si titul první vicemiss i před měsícem z Miss Academia 2012 ve Zlíně, je totiž tmavovláska.

Jak ale ukázalo Euro z roku 2008, skutečně platí české pořekadlo "první vyhrání, z kapsy vyhání". Češi totiž před čtyřmi lety skončili svou pouť evropským šampionátem už v základní skupině. Dobrá zpráva do srdce Evropy, horší již pak za Ural...

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy