Česká jedenadvacítka září. Vyhrála i v Severním Irsku

17. 11. 2009 22:51
Severní Irsko - Česko 1:2 (0:2)
Jakub Dovalil dovedl svůj celek k výhře v Severním Irsku
Jakub Dovalil dovedl svůj celek k výhře v Severním Irsku | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ballymena - Čeští reprezentační fotbalisté do jedenadvaceti let pokračují v současné jízdě kvalifikací na evropský šampionát, když v úterý večer vyhráli i svůj pátý zápas. Tentokrát zvítězili v Ballymeně proti místnímu výběru Severního Irska 2:1.

Svěřenci Jakuba Dovalila tak stále vedou kvalifikační skupinu 5 a kráčí nadále za baráží, která rozhodne o účastnících na mistrovství Evropy.

Ve druhém zápase této skupiny si pak němečtí mladíci pohráli se San Marinem a deklasovali ho 11:0.

Česká „lvíčata" měla lepší vstup do utkání a o svém vítězství rozhodla prakticky v rozmezí dvou minut.

Po půl hodině hry se nejprve trefil z přímého kopu Martin Zeman a rozhozenou obranu pokořil podruhé o několik desítek vteřin později i Libor Kozák.

Ve druhé půli se toho dlouho před oběma brankami nic nedělo, Dovalilův výběr hru chytře kouskoval a nedovolil domácím vyprodukovat soustavný tlak.

Až devět minut před závěrečným hvizdem vykřesal jiskru naděje Nordwood. Uklidnění do českých řad mohl sice vzápětí přinést opět Martin Zeman, ovšem jeho pokus se odrazil jen od břevna.

Naděje Severních Irů na bodový zisk tak žila do posledních okamžiků, ale Češi si už nakonec páté vítězství v kvalifikaci pohlídali.