Češi prolomili střeleckou krizi, Bulhaři remizovali s Dány

Čeští fotbalisté zápas proti Maltě zvládli, soupeři vstřelili tři góly
Čeští fotbalisté v Plzni hráli s Maltou kvalifikační utkání o mistrovství světa 2014. Ačkoliv se českým fotbalistům ne vždy proti tomuto soupeři dařilo, tak tentokrát dokázali vstřelit tři góly a zvítězit 3:1.
Hráčům příliš počasí nepřálo. Prakticky po celé utkání pršelo.
Za reprezentaci se premiérově prosadili střelecky hned dva fotbalisté. Prvním z nich byl Theodor Gebre Selassie, který se trefil hlavou ve 34. minutě.
Netrvalo však dlouho a ve 38. minutě vrátil utkání do nerozhodného stavu Roderick Briffa.
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 10. 2012 19:50
Čeští fotbalisté porazili ve druhém zápase kvalifikace o MS Maltu 3:1

Plzeň - Čeští fotbalisté prolomili střeleckou nemohoucnost, která je doprovázela od konce Eura, když ve druhém kvalifikačním zápase v boji o mistrovství světa porazili Maltu 3:1.

Skóre po 412 minutách gólového půstu otevřel ve 34. minutě přesně hlavičkující Gebre Selassie, ovšem záhy vyrovnal krásnou střelou zpoza vápna Briffa.

Po přestávce Češi přidali, což rezultovalo v další dvě trefy. Stejně jako Gebre vstřelil svou premiérovou reprezentační branku Pekhart, třetí gól přidal Rezek. V závěru gólman Čech úspěšně čelil pokutovému kopu Mifsuda.

"Získali jsme povinné tři body. Jsem rád, že jsme druhou půli odehráli líp a měli jsme i víc šancí," potěšilo trenéra Michala Bílka.

Bulhaři o desíti remizovali

Praktický totožný průběh mělo také druhé utkání skupiny B. Druhého vítězství dosáhli Italové, když taktéž výsledkem 3:1 vyhráli v Arménii.

Bulhaři v posledním zápase domácí série nedokázali proti Dánsku udržet vedení 1:0 a nakonec jen remizovali.

Úterní soupeř českých fotbalistů vedl od 7. minuty po trefě Rangelova. Ve 26. minutě však Bulhaři přišli o vyloučeného Bandalovskiho a Dánové chvíli před přestávkou Bendtnerem vyrovnali.

Ospalý začátek

Cestu za úvodním kvalifikačním vítězstvím českého mužstva viděla vůbec poprvé Plzeň. Přes deset tisíc diváků ve Štruncových sadech však bylo svědky hodně rozpačitého úvodu.

Jakoby na českém týmu stále ležela deka, navíc Malťané ukazovali, že nepřijeli jen bránit a čekat na gól ve své síti. Svůj obranný blok vysunuli vysoko, a tak Bílkovi svěřenci poznali, že se přes pevnou defenzivu budou nejlépe dostávat po stranách.

Nejnebezpečnější situaci v první půlhodině si však před svou brankou připravili paradoxně hosté sami. Váhavý odkop brankáře Hogga málem potrestal napadající Pekhart.

Na české vedení přišla rychlá odpověď

Ve 34. minutě se českému týmu vyplatila podpora krajních obránců. Limberský na levé straně vápna zamotal hlavu svým strážcům a následný centr uklidil do sítě Gebre Selassie.

Radost z vedení vydržela domácím jen chvíli. To nedůraz ve středu obrany využil ke krásné trefě a vyrovnání Briffa.

Češi pochopili, že vyslanci od Středozemního moře se neporazí sami, a tak po přestávce přitopili pod kotlem.

A výsledkem byla opět povedená akce a centr z levé strany. Tentokrát přihrával Jiráček a za Hogga míč hlavou doklepl Pekhart.

Levá strana i potřetí

V 64. minutě roztleskal tribuny pěknou ranou a trefenou tyčí Hübschman, ovšem případný gól by vzhledem k předchozímu faulu stejně neplatil.

Domácí celek si vše vynahradil o čtyři minuty později. Plašil zatáhl míč až k brankové čáře, odkud jej poslal na z druhé vlny naběhnutého Rezka a ten přesnou střelou k tyči dodal českému výběru klid.

Závěr utkání si hráči nenechali pokazit ani přísným pokutovým kopem, jenž bravurně zlikvidoval jeden z mnoha bývalých i současných Plzeňáků v národním týmu gólman Čech.

Utkání kvalifikace fotbalového MS 2014:

Skupina B:

ČR - Malta 3:1 (1:1)
Branky: 34. Gebre Selassie, 52. Pekhart, 67. Rezek - 38. Briffa. Rozhodčí: Salmanov - Hašimov, Abbasov (všichni Ázerb.). Bez ŽK. Diváci: 10.358.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Rajtoral (61. Petržela), Plašil, Hübschman, Jiráček (72. Darida) - Pekhart (82. Lafata), Rezek. Trenér: Bílek.
Malta: Hogg - Muscat, Agius, Dimech, Borg - Bajada (88. Azzopardi), Briffa, Sciberras, Herrera - Schembri (87. P. Fenech) - Mifsud. Trenér: Ghedin.

Arménie - Itálie 1:3 (1:1)
Branky: 28. Mchitarjan - 11. Pirlo z pen, 64. De Rossi, 82. Osvaldo. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.). ŽK: Mchojan, Artur Edigarjan, Mkrtčjan, Aleksanjan, Manučarjan - Bonucci, Giovinco.

Arménie: Berezovskij - Aleksanjan, Arzumanjan, Mchojan, Artak Edigarjan - Özbiliz, Mkrtčjan, Artur Edigarjan (65. Manučarjan), Manojan (77. Sarkisov) - Mchitarjan - Movsisjan. Trenér: Minasjan.
Itálie: Buffon - Maggio, Barzagli, Bonucci, Criscito - De Rossi, Pirlo (74. Giaccherini), Marchisio, Montolivo (87. Candreva) - Giovinco (60. El Shaarawy), Osvaldo. Trenér: Prandelli.

Bulharsko - Dánsko 1:1 (1:1)
Branky: 7. Rangelov - 40. Bendtner. Rozhodčí: Chapron (Fr.). ŽK: Mtiliga, Kvist, Cornelius (všichni Dán.). ČK: 26. Bandalovski (Bul.).

Bulharsko: Michajlov - Manolev, Bodurov, Ivanov, J. Minev - Gadžev, Rangelov (61. Tonev) - Bandalovski, Milanov, Popov (85. Božinov) - Iliev (35. Milanov). Trenér: Penev.
Dánsko: Andersen - Jacobsen, Kjaer, Agger, Wass (54. Mtiliga) - Kvist, Eriksen (90.+1 Poulsen), Kristensen (36. Cornelius) - Rommedahl, Bendtner, Krohn-Dehli. Trenér: Olsen.

1. Itálie 3 2 1 0 7:3 7
2. Bulharsko 3 1 2 0 4:3 5
3. Česko 2 1 1 0 3:1 4
4. Arménie 3 1 0 2 2:4 3
5. Dánsko 2 0 2 0 1:1 2
6. Malta 3 0 0 3 1:6 0