Češi už v Egyptě. Obhajoba stříbra z MS začíná

Red Spo
24. 9. 2009 13:10
Češi po 13 hodinách dorazili do hotelu

Port Siad - Čeští fotbalisté do dvaceti let už dorazili do dějiště mistrovství světa do dvaceti let v Egyptě. Obhajobu stříbrných medailí začali třináctihodinovým cestováním.

Před dvěma roky se stalo senzační stříbro Fenina, Šimůnka  a spol. v České republice hitem léta. Teď se svěřenci trenéra Jakuba Dovalila pokusí na skvělý úspěch navázat.

Hráči se kromě medailí mohou poprat také o lákavá zahraniční angažmá. V Egyptě se navíc čeká skvělá divácká kulisa.

Českým reprezentantům zazvonil ve čtvrtek budíček už ve čtyři ráno. Nejprve je čekal krátký let do Frankfurtu a po tříhodinovém čekání pak odlet do Káhiry.

Čtěte také:
Egypt ovládlo nadšení. Soukup: MS bude oslavou fotbalu
Obhajoba stříbra? O českých mladících se zatím moc neví

Po čtyřhodinovém letu měla nastat strastiplná cesta do dějiště "české skupiny" v Port Siadu.

Obavy ale nebyly na místě. S policejním doprovodem urazil český autobus stokilometrovou vzdálenost za hodinu a půl.

"Bylo to docela utrpení. Snažil jsme se usnout, ale moc to nešlo. Jsem rád, že už jsme tady," postěžoval si na oficiálních stránkách českého fotbalu Lukáš Vácha.

Kapitán týmu a pamětník posledního stříbra Ondřej Mazuch snášel cestu lépe: "Skoro celou jsem prospal. Jsem docela v pohodě."

K mladým reprezentantům si vzal slovo ostřílený funkcionář a člen výpravy Rudolf  Baťa:

"Mistrovství bude takové, jaké si ho uděláte. Jste dobrá parta a věřím, že veškeré případné problémy zvládnete."

Češi vstoupí do ostře sledovaného turnaje v neděli 27.9, kdy se utkají s nevyzpytatelnou Austrálií. Ve své skupině E pak ještě narazí, vedle již zmíněné Brazílie, na Kostariku.

Složení kádru České republiky:
Brankáři:
Jakubov (Dukla Praha), Šebek (Chelsea), Vaclík (Vítkovice),
Obránci: Čelůstka (Slavia Praha), Dreksa (Olomouc), Heidenreich (Bohemians Praha), Hošek (Slavia Praha), Lecjaks (Plzeň), Mazuch (Anderlecht Brusel), Řezník (Ostrava)
Záložníci: Fabián (Mladá Boleslav), Fantiš (Příbram), Mareček (Brno), Morávek (Schalke 04), Vácha (Liberec), Wojnar (Ostrava), Zeman (Sparta Praha)
Útočníci: Chramosta (Mladá Boleslav), Pekhart (Slavia Praha), Rabušic (Brno), Vošahlík (Jablonec).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy