Češi si na domácím ME v malém fotbalu zahrají o zlato. V semifinále zdolali Rumuny

17. 6. 2017 6:36
Česká reprezentace v malém fotbalu přehrála v semifinále mistrovství Evropy na třetí pokus šestinásobné šampiony z Rumunska a postoupila do finále. V Brně si o zlato zahraje proti Rusku.
Radost českých reprezentantů v malém fotbalu
Radost českých reprezentantů v malém fotbalu | Foto: ČTK

Brno - Čeští reprezentanti v malém fotbalu jsou ve finále domácího mistrovství Evropy. V semifinále v Brně porazili šestinásobné šampiony z Rumunska 4:3 a v sobotním duelu o titul se od 20:00 utkají s Ruskem, které zdolalo Maďarsko 3:0. Dva góly českého týmu vstřelil Patrik Levčík, po jednom přidali David Bednář a Michal Salák

Rumuni se od úvodních minut dostali do velkého tlaku, z něhož ale vytěžili pouze nastřelenou tyč. Ve 12. minutě Mařík šikovně rozehrál trestný kop a Bednář otevřel skóre. Rumuni ale v závěru poločasu dvěma góly otočili výsledek.

Po změně stran se ale dvakrát prosadil Levčík a po chybě soupeře ještě zvýšil Salák. Rumuni ještě v nastaveném čase v oslabení snížili, porážku ale neodvrátili.

"Důležité bylo, že jsme přežili počáteční nápor s čistým kontem. Rumuni po inkasovaném gólu znervózněli. Hodně nám pomohl rychlý vyrovnávací gól po změně stran. Po něm už jsme měli zápas pod kontrolou," řekl novinářům Levčík.

Ve finále bude reprezentace bojovat o první titul. Před šesti lety získali Češi stříbro a celkem čtyřikrát skončili na ME třetí.

Mistrovství Evropy v malém fotbalu - semifinále:

ČR - Rumunsko 4:3 (1:2)

Branky: 21. a 32. Levčík, 12. Bednář, 39. Salák - 20. a 40.+5 Burciu, 20.+4 Claudiu.

Rusko - Maďarsko 3:0 (1:0).