Češi se rozstříleli: trefil se Nešpor a dokonce i Polák

Aktualizováno 31. 7. 2015 22:45
České fotbalové hrdiny v pátek večer oslavují v polských Gliwicích a německém Norimberku.
Martin Nešpor se dvakrát trefil v polské lize.
Martin Nešpor se dvakrát trefil v polské lize. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - České fotbalové hrdiny v pátek večer oslavují v polských Gliwicích a německém Norimberku. Martin Nešpor zařídil dvěma góly triumf Piastu 3:2 nad Górnikem Zabrze, Jan Polák pak vítěznou trefou pomohl Norimberku k vítězství také 3:2 nad Heindenheimem ve druhé německé lize.

Nešpor, který hostuje v Polsku ze Sparty, si připsal první trefu v 53. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Druhý gól přidal o osm minut později a domácím tak vrátil dvougólové vedení. Za Gliwice, které trénuje bývalý český reprezentant Radoslav Látal, odehrál celý zápas také další kmenový hráč Sparty záložník Kamil Vacek.

To čtyřiatřicetiletý záložník, který nastoupil s kapitánskou páskou, vrátil v 87. minutě Norimberku vedení, když na předchozí dva góly dokázali hosté vždy odpovědět. Bývalý reprezentant Polák si tak připsal první branku od května 2013, kdy se trefil ještě v dresu Wolfsburgu v posledním kole nejvyšší soutěže.

Německá druhá fotbalová liga - 2. kolo:

Bielefeld - FSV Frankfurt 0:0, Norimberk - Heidenheim 3:2 (za domácí gól Polák), Kaiserslautern - Braunschweig 0:0.

1. Kaiserslautern 2 1 1 0 3:1 4
2. Freiburg 1 1 0 0 6:3 3
3. Bochum 1 1 0 0 1:0 3
Fürth 1 1 0 0 1:0 3
Lipsko 1 1 0 0 1:0 3
6. Heidenheim 2 1 0 1 3:3 3
7. Norimberk 2 1 0 1 6:8 3
8. Bielefeld 2 0 2 0 0:0 2