Červená při debutu. Drahá posila Chelsea si zahrála jen 58 minut, teď ji čeká pauza

12. 1. 2023 23:16
Tak tohle je debut jako z noční můry. Joao Félix, nákladná posila fotbalistů Chelsea, se v novém angažmá uvedl tím, že se po 58 minutách po ostrém zákroku pakoval ze hřiště s červenou kartou. A jeho tým, už tak decimovaný zraněními, v oslabení inkasoval gól, kterým Fulham rozhodl v Premier League o vítězství 2:1.

Félix byl přitom do té doby pravděpodobně nejlepším hráčem "Blues". Jenže pak, za nerozhodného stavu 1:1, přišel nebezpečný šlapák na holeň domácího stopera.

A sudí David Coote neváhal. Portugalskému šikulovi, který na Stamford Bridge dorazil den před zápasem a za jehož hostování do konce sezony vysázela Chelsea madridskému Atlétiku 11 milionů eur (264 milionů korun), ukázal rovnou červenou kartu.

Stal se prvním hráčem od roku 2014, jenž byl v Premier League vyloučen hned při svém prvním startu.

"Blues" do osudné chvíle drželi remízu 1:1, v deseti ale inkasovali, když se v 73. minutě prosadil Carlos Vinícius, a v londýnském derby padli.

V Premier League vyhráli jediný z posledních devíti zápasů, v novém roce nezvítězili ani v jednom ze čtyř soutěžních duelů.

Klub trápí rozsáhlá marodka. "Nemyslel jsem si, že přijdeme o deset hráčů kvůli zranění," posteskl si ještě před zápasem kouč Graham Potter. Ten přitom teprve v září opustil Brighton a ujal se londýnského celku, v němž nahradil odvolaného Thomase Tuchela.

Teď už je ale jeho pozice také v ohrožení. "Jsem hlavní trenér, a když prohrajeme, je to moje vina," krčil sedmačtyřicetiletý trenér rameny. "Nestojím o lítost, jsem opravdu vděčný, že tu mohu být," doplnil.

Mezi zraněnými hráči jsou i ofenzivní opory Raheem Sterling, Christian Pulisic a Pierre-Emerick Aubameyang. Také proto klub zaplatil velké peníze za příchod Joaa Félixe, který měl mezeru zaplnit.

Teď je však jisté, že po červené kartě vynechá kvůli disciplinárnímu trestu minimálně příští tři zápasy…