Lvíčata se mohla měřit s těmi nejlepšími, myslí si Černý. Lavičku zklamala forma některých hráčů

David Janeczek David Janeczek
25. 6. 2017 7:04
Vítězslav Lavička potvrdil, že by rád pokračoval u jednadvacítky i během dalšího kvalifikačního cyklu. Bezprostředně po vyřazení zase řekl, že ho mrzela forma některých hráčů. To Václav Černý jen těžce hledal slova.
Václav Černý s číslem 17 těsně po zápase s Dánskem.
Václav Černý s číslem 17 těsně po zápase s Dánskem. | Foto: Milan Kammermayer

Tychy (od našeho zpravodaje) - Čeští fotbalisté společně s koučem Vítězslavem Lavičkou byli z vyřazení na Euru po základní skupině doslova zdrceni. Václav Černý bezprostředně po zápase lehl tváří na trávník a o chvíli později před novináři jen těžko hledal slova.

I na vždy pozitivně naladěném bývalém trenérovi pražské Sparty byla vidět trpkost z předčasného konce na turnaji a porážky s Dánskem 2:4. "Je to veliké zklamání. Šli jsme do dnešního zápasu, že chceme postoupit. Kluci se vydali ze všech sil, neříkám, že všichni byli v top formě, to je druhá věc. Ale všichni v dnešním zápase i celém turnaji měli ten nejlepší úmysl dát svoje maximum pro to, aby tým byl úspěšný," vysvětlil Lavička.

"Jen těžko překousávám vyřazení, vím, že jsme pro to udělali vše. Jen těžko hledám slova. Opravdu nevím, co bych měl říct. Nechali jsme na hřišti všechno, ale nezvládli jsme to," smutnil Černý.

Češi měli před zápasem s Dánskem stíženou pozici v tom, že museli zvítězit alespoň o tři branky, aby měli jistotu postupu. "Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Dlouho jsme dotahovali a neměli jsme v koncovce takové štěstí jako proti Itálii. Ke konci už jsme hráli totální fotbal a soupeř naši otevřenou defenzivu dvakrát potrestal," pokračoval kouč lvíčat.

Lavička věští hráčům velké kariéry

"Všichni v týmu měli ten cíl v postupu. Poslední dva dny jsme tím možným postupem všichni žili. Věřili jsme, že bychom to mohli zvládnout. Nechtěli jsme se bezhlavě hnát dopředu, ale postupem času, když prohráváš, tak musíš," vysvětlil ofenzivní fotbalista Ajaxu Amsterdam.

Stále teprve devatenáctiletý záložník Černý prozradil, že tato česká jednadvacítka zřejmě nenaplnila svůj potenciál. "Tenhle tým se může měřit s těmi nejlepšími. A to říkám, i když jsme nepostoupili," vysvětlil příbramský odchovanec.

Během dvouletého cyklu kvalifikace jednadvacítky ročníku 1994 a mladší se do seniorské reprezentace podívala hned čtveřice lvíčat. "Vytvořil se dobrý tým. Z kluků se staly osobnosti a někteří z nich dokonce hrají i za A-tým reprezentace. Další zase mají na to, aby se dostali do národního týmu a někteří mohou kariéru posunout ještě dál," pochválil své svěřence Lavička.

U české jednadvacítky bude zřejmě pokračovat kouč Lavička, který tuto informaci naznačil už dříve v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Nyní potvrdil, že bude jednat o nové smlouvě. "Máme ústní dohodu o tom, že teď po skončení turnaje, po návratu do Prahy najdeme čas, abychom si sedli a jednali s vedením FAČR. Chuť pokračovat mám."

 

Právě se děje

před 10 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy