Celtic se popáté v řadě stal skotským mistrem

8. 5. 2016 16:05
Skotský Celtic Glasgow se stal popáté v řadě mistrem skotské ligy. Celkově 47. titul získal Celtic s předstihem, když dnes porazil Aberdeen 3:2. V příští sezoně to bude mít ale Celtic složitější, protože po čtyřech letech se do nejvyšší soutěže vrací historicky nejúspěšnější tým Skotska a městský rival Celticu Rangers.
Fanoušci Celticu.
Fanoušci Celticu. | Foto: Reuters

Glasgow - Fotbalisté Celticu Glasgow popáté za sebou ovládli skotskou ligu. Celkově 47. titul získali dvě kola před koncem po vítězství 3:2 nad Aberdeenem, proti kterému jim dnes stačilo k zisku titulu jakkoliv bodovat.

Vítězství Celticu se zrodilo v úvodních minutách zápasu, když se dvakrát trefil Patrick Roberts, devatenáctiletý útočník hostující z Manchesteru City. Aberdeen sice ve druhém poločase snížil na rozdíl jedné branky, soupeři však v zisku nezabránil.

Nejúspěšnějším klubem Skotska zůstávají s 54 ligovými triumfy Glasgow Rangers, kteří se v příští sezoně čtyři roky po pádu do čtvrté ligy vrátí do nejvyšší soutěže, takže další obhajobu bude mít Celtic těžší.