Celtic Glasgow získal šestý skotský titul v řadě

2. 4. 2017 15:31
Fotbalisté Celticu Glasgow pošesté za sebou získali skotský titul. Po výhře 5:0 na hřišti Hearts mají osm kol před koncem náskok 25 bodů před Aberdeenem a zajistili si tak zároveň účast v předkole Ligy mistrů.
Fotbalisté Fotbalisté Celticu Glasgow slaví zisk skotského titulu.
Fotbalisté Fotbalisté Celticu Glasgow slaví zisk skotského titulu. | Foto: Reuters

Glasgow - Ze 30 zápasů skotské ligy jich nový šampion jich Celtic Glasgow  28 vyhrál a dvakrát remizoval. Svěřenci trenéra Brendana Rodgerse získali 48. mistrovský titul v historii, více jich mají pouze Rangers s 54 triumfy.

V utkání 30. kola Celtic na hřišti Hearts vedl od 24. minuty, když se trefil Scott Sinclair. Anglický útočník, který do Skotska přestoupil v létě z Aston Villy, navíc o tři minuty později skóroval podruhé.

I po změně stran dávali branky jen hosté, ačkoli poměr střel byl téměř vyrovnaný. Do statistik se zapsali také Stuart Armstrong a Patrick Roberts, na 5:0 uzavřel v závěru z penalty třetím gólem v utkání Sinclair. S 18 trefami se posunul do čela tabulky střelců před spoluhráče Moussu Dembélého.

Celtic tak může slavit triumf už dlouho před odstartováním pětizápasové skupiny o titul, jež bude následovat po odehrání zbývajících tří kol základní části. Další účastníci, mezi nimiž jsou již jistě Aberdeen, Rangers a St. Johnstone, budou bojovat o možnost zahrát si v příští sezoně Evropskou ligu. Do předkola postoupí druhý a třetí tým konečné tabulky.