Villarreal si vybojoval účast v předkole Ligy mistrů

Aktualizováno 1. 5. 2016 23:05
Radost fotbalistů Villarealu.
Radost fotbalistů Villarealu. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Villarrealu si vítězstvím 2:0 ve Valencii zajistili dvě kola před koncem španělské ligy čtvrté místo a zahrají si kvalifikaci Ligy mistrů. O výhře semifinalisty Evropské ligy, na kterém ve čtvrtfinále ztroskotala pražská Sparta, rozhodli už v prvním poločase Samuel a Adrián.

Villarreal má šestibodový náskok na páté Bilbao, s kterým má lepší vzájemnou bilanci. Athletic dnes porazil Celtu Vigo 2:1 a o bod se posunul před svého soupeře na pozici zajišťující přímou účast v Evropské lize. Hosté prohráli v domácí soutěži po sedmi zápasech a prodloužili bídnou bilanci s Bilbaem, nad kterým v lize nedokázali zvítězit už devětkrát za sebou.

Vigo se sice ve 13. minutě ujalo vedení po gólu Fabiána Orellany, ještě do poločasu však srovnal z penalty nejlepší střelec domácích Aritz Aduriz svým osmnáctým gólem v sezoně. Celtu navíc oslabil Gustavo Cabral, který byl po dvou žlutých kartách v rozpětí pouhých čtyř minut vyloučen, a vítězství Bilbau zajistil dvacet minut před koncem zápasu Raúl García.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Bilbao - Vigo 2:1 (38. Aduriz z pen., 73. García - 13. Orellana), Espaňol Barcelona - FC Sevilla 1:0 (52. Caicedo), La Coruňa - Getafe 0:2 (41. León, 85. Vigaray), Valencie - Villarreal 0:2 (14. Samuel, 33. Adrián).

před 20 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

před 33 minutami

Norský hokejový obránce Holös se představí už na patnáctém mistrovství světa

Obránce Jonas Holös z Linköpingu nechybí v norské nominaci na hokejové mistrovství světa v Rize a představí se už na 15. světovém šampionátu v kariéře. Jediný současný norský zástupce v NHL útočník Mats Zuccarello hraje s Minnesotou play off. Kouč Petter Thoresen má v kádru ze Severní Ameriky dva hráče z nižší AHL.

Nominace hokejistů Norska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Henrik Holm (Stavanger), Jonas Arntzen (Örebro/Švéd.), Henrik Haukeland (Färjestad/Švéd.),

obránci: Max Krogdahl (Frisk Asker), Emil Lilleberg (Sparta Sarpsborg), Kristian Östby (Stavanger), Christian Bull (Krefeld/Něm.), Stefan Espeland (Salcburk/ICEHL), Ole Julian Björgvik Holm (Cleveland/AHL), Jonas Holös (Linköping/Švéd.), Christian Kasastul (AIK Stockholm/Švéd.), Erlend Lesund (Rögle/Švéd.),

útočníci: Magnus Brekke Henriksen, Tobias Lindström, Martin Röymark (všichni Valerenga Oslo), Ludvig Hoff, Tommy Kristiansen (oba Stavanger), Andreas Heier (Stjernen), Thomas Valkvae Olsen (Frisk Asker), Eirik Östrem Salsten (Storhamar), Michael Haga (Djurgaaden/Švéd.), Mats Rosseli Olsen (Frölunda/Švéd.), Sondre Olden (Sheffield/Brit.), Ken André Olimb (Düsseldorf/Něm.), Mathis Olimb (Wolfsburg/Něm.), Mathias Emilio Pettersen (Stockton/AHL), Samuel Solem (AIK Stockholm/Švéd.), Mathias Trettenes (Biel-Bienne/Švýc.).