11. 1. 2009 19:00
Manchester - Chelsea 3:0
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Londýn - Fotbalisté Chelsea ani napodruhé neporazili v této sezoně anglického mistra Manchester United, který se po výhře v nedělním šlágru na Old Trafford 3:0 dotáhl na „Blues" na rozdíl jediného bodu.

United mají přitom dva zápasy k dobru. V čele tabulky je i nadále Liverpool, který však v sobotu jen remizoval se Stoke.

Chelsea v neděli poprvé v této ligové sezoně prohrála na hřišti soupeře.

Gólman Petr Čech inkasoval všechny góly po centrech do šestnáctky. A mrzet ho musel hlavně ten první z nastaveného času prvního dějství, který hosty nalomil.

Čech může odčinit chyby. Čeká ho šlágr v Manchesteru
Kritická situace: Z Arsenalu teď nesmí nikdo odejít

Pár vteřin předtím rozhodčí neuznal branku po Ronaldově hlavičce, která přišla po rychle rozehraném rohu.

Pak se ale po opakovaném rohu prosadil přes návratilce do sestavy Johna Terryho hlavou srbský stoper Nemanja Vidič. Čech si sice na míč sáhl, ale jeho cestě do sítě nezabránil. Domácí šli do kabin se zaslouženým vedením 1:0.

United byli v utkání, které se nezačalo v nijak závratném tempu, o něco nebezpečnější než hosté z Chelsea.

Zápas začal poměrně nervozně Petr Čech, když mu dvakrát při zákroku vypadl míč z rukou.

(zápasy, rozdíl skóre. body)

V závěrečné destiminutovce se však plzeňský rodák vytáhl při likvidaci Ronaldova přímého kopu, který přeletěl přes zeď a Čech reflexivně vypíchl míč nad břevno.

To už však Manchester vedl 2:0. Vedení domácích totiž po hodině hry navýšil po pěkné kombinační akci Wayne Rooney.

Gólu předcházela patička Ronalda na Evru u levé postranní čáry, po níž Francouz centrem hledal Berbatova, míč se nakonec dostal k Rooneymu, jenž zblízka prostřelil Čecha.

A Ronaldo měl prsty i ve třetím gólu, když tři minuty před koncem zápasu usměrnil jeho přímý kop za Čechova záda Dimitar Berbatov.

Bendtner rozhodl o výhře

Až Bendtnerova přízemní střela šest minut před koncem zápasu přisoudila tři body týmu Arsenalu v souboji s Boltonem.

Ačkoliv Bolton celý zápas hrál hlavě na to aby neinkasoval a poměrně dlouho to vypadalo, že si z Emirates Stadium odveze bod, tak se nakonec kanonýři prosadili.

Arsene Wenger totiž s blížícím se koncem zápasů vsadil na hru se čtyřmi útočníky a vyplatilo se. V sílícím tlaku se nakonec prosadil střídající Bendtner.

Body ztratil vedoucí Liverpool, který již podruhé v sezóně nedokázal porazit Stoke City a do tabulky si tak přičte jediný bod.

Vyrovnaný zápas nabídl sice několik velkých šancí, ale žádný ze střelců se neprosadil.

"Pokud si nevytvoříte převahu, nemůžete vyhrát." komentoval lakonicky hru svého týmu kouč hostů Rafa Benitez.

Už na třetí místo se probojovala Aston Villa, která porazila trápící se Bromwich 2:1. Tomu nepomohla ani Bednářova nahrávka na gól. Bromwich tak zůstal na dvacáté, poslední příčce tabulky.

Bednář se dostal na hřiště až v druhém poločase za stavu 0:2, když se za domácí prosadili Davies a po velké chybě gólmana Carsona i Agbonlahor.

Za hosty pak jen snižoval Morrison, kterého hlavičkou našel na hranici vápna právě český reprezentant.

Dva duely 21. kola byly kvůly zmrzlému terénu odloženy na neurčito.