Čech s Arsenalem prvně vyhrál v lize, Chelsea zase nevyhrála

Aktualizováno 16. 8. 2015 19:32
Nedělní výsledky anglické fotbalové Premier League.
Petr Čech se zahřívá před záapsem s Crystalem Palace.
Petr Čech se zahřívá před záapsem s Crystalem Palace. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance zvítězili ve druhém kole anglické ligy na stadionu Crystalu Palace 2:1 a připsali si první výhru. Manchester City zdolal mistrovskou Chelsea jednoznačně 3:0. Svěřenci Josého Mourinha tak stále čekají na první výhru v nové sezoně, soupeř naopak vede tabulku s plným ziskem a skóre 6:0

Arsenalu pomohl vlastní gól Delaneye

Svěřenci Arséna Wengera do zápasu výborně vstoupili, po sedmi minutách musel Sánchezovu střelu vykopnout z brankové čáry McArthur. Po 16 minutách už se prosadil Giroud, který akrobaticky zakončil Özilův centr. Domácí brankář McCarty poté zlikvidoval Sánchezovu šanci na zvýšení, naopak Čech na druhé straně nestačil na Wardovu křížnou střelu.

Po přestávce byli blízko druhému gólu domácí, jenže Wickham trefil pouze tyč. To Arsenal míč do sítě dostal, Sánchezovu hlavičku si do vlastní brány srazil Delaney.

Crystal Palace se vyrovnání přiblížil až v závěru, ale Mutch hlavičkoval těsně nad a Wardovu hlavičku bez problémů pokryl Čech. Ani Arsenal už nevyužil žádný z nabízených protiútoků a na stadionu londýnského rivala zvítězil 2:1. Crystal Palace tímto výsledkem porazili "Kanonýři" potřetí za sebou.

Špatný vstup "Blues" do sezony pokračuje

Chelsea se v úvodu sezony nedaří. Prohrála s Arsenalem v souboji o anglický Superpohár a spolu s minulou remízou se Swansea vůbec poprvé od roku 1998 nezvítězila během prvních dvou kol Premier League.

V Manchesteru nastoupila v bráně s Begovičem, který nahradil potrestaného Courtoise. Bosenský brankář svoje kvality musel v úvodu prokázat hned několikrát a během první půlhodiny zlikvidoval Agüerovi tři vyložené šance. Ve 32. minutě už ale na zakončení argentinského střelce nestačil.

Mourinho na špatný výkon týmu zareagoval překvapivým poločasovým střídáním, když v kabině nechal Johna Terryho. Kapitána Chelsea vystřídal poprvé po 177 zápasech, ve kterých zkušeného stopera vedl.

Šance Manchesteru City pak už tolik nepřibývaly, jenže Chelsea směrem dopředu příliš nebezpečná nebyla. Do sítě sice míč dostal Ramires, gól ale kvůli těsnému ofsajdu neplatil. Dvacet minut před koncem vicemistra podržel Hart proti šanci Hazarda.

Poslední desetiminutovka už ale zase patřila domácím. Nejprve se po rohu trefil hlavou Kompany, třetí gól přidal tvrdou ránou z vápna Fernandinho. Střídající Falcao sice v závěru trefil tyč domácí branky, ani přesný zásah by ale londýnskému týmu nepomohl.

"Výsledek zápasu vůbec neodpovídá. Ve druhé půli jsme byli lepší tým, podobně jako City byli lepší v prvním poločase," řekl Mourinho. "Měli jsme hru pod kontrolou, City měli problémy, ale druhý gól přidali ve chvíli, kdy se snažili získat kontrolu nad zápasem zpět a poslali na hřiště Demichelise. Neměli jsme žádný problém v druhé půli, oni jich měli spoustu," dodal portugalský trenér.

Manuel Pellegrini byl ale s výkonem Manchesteru City naprosto spokojený: "Hrát proti Chelsea je vždy obtížné, ale dnes jsme podali skvělý výkon. V první půli jsme mohli dát další tři góly a jen díky skvělému výkonu Asmira Begoviče se nám to nepovedlo. Hráli jsme tak, jak mám rád, pořád jsme chtěli přidat další góly," pochválil domácí kouč svěřence.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Crystal Palace - Arsenal 1:2 (28. Ward - 16. Giroud, 55. vlastní Delaney), Manchester City - Chelsea 3:0 (31. Agüero, 79. Kompany, 85. Fernandinho).

1. Manchester City 2 2 0 0 6:0 6
2. Leicester 2 2 0 0 6:3 6
3. Manchester United 2 2 0 0 2:0 6
4. Everton 2 1 1 0 5:2 4
5. Swansea 2 1 1 0 4:2 4
6. Crystal Palace 2 1 0 1 4:3 3
7. West Ham United 2 1 0 1 3:2 3
8. Liverpool 1 1 0 0 1:0 3