Čech si v ligové premiéře připsal nulu a pomohl k výhře

13. 12. 2014 18:25
Brankář Petr Čech nastoupil poprvé v sezoně v základní sestavě Chelsea v anglické fotbalové lize a přispěl k vítězství 2:0 nad Hullem
Eden Hazard a Oscar slaví gól Chelsea
Eden Hazard a Oscar slaví gól Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Brankář Petr Čech nastoupil poprvé v sezoně v základní sestavě Chelsea v anglické fotbalové lize a přispěl k vítězství 2:0 nad Hullem. V čele tabulky má jeho tým stále tříbodový náskok před Manchesterem City, který zásluhou Franka Lamparda vyhrál v Leicesteru 1:0.

Arsenal porazil Newcastle 4:1, po dvou trefách si připsali Olivier Giroud a Santiago Cazorla. Tomáš Rosický nebyl připraven ani na lavičce.

Už v sedmé minutě šli svěřenci Josého Mourinha do vedení, Eden Hazard vstřelil svůj 65. gól v kariéře, z toho teprve druhý hlavou. Belgický reprezentant se popáté v řadě trefil v utkání Premier League na domácím stadionu a pokud by se 26. prosince prosadil proti West Hamu, vyrovnal by klubové rekordy Didiera Drogby a Eidura Gudjohnsena.

Po hodině hry šel Hull do deseti, červenou kartu inkasoval Huddlestone za faul na Luise. Chelsea přesilovku využila k navýšení náskoku. Hazard poslal povedenou přihrávku v šestnáctce Diegu Costovi a ten vstřelil svůj 12. gól v sezoně. Hull ani v 21. zápase na Stamford Bridge nezískal tři body.

O výhře Manchesteru City v Leicesteru rozhodl ve 40. minutě po Nasriho přesném pasu Frank Lampard. Bývalý hráč Chelsea si připsal 175. zásah v anglické lize a zařadil se na čtvrté místo historické tabulky střelců k Thierrymu Henrymu. Leicester naposledy zvítězil 21. září s Manchesterem United (5:3).

Gunners si zastříleli

Arsenal poslal v 15. minutě do vedení po povedeném Sánchezově centru Giroud. "Kanonýři" se v lize prosadili v prvním poločase poprvé od 25. října.

Pojistit výhru se domácím podařilo v druhém poločase v rozmezí čtyř minut. Nejprve skóroval čerstvě třicetiletý Santiago Cazorla, na 3:0 zvýšil po Bellerínově přesné přihrávce Giroud. Francouzský reprezentant v posledních pěti duelech s Newcastlem nastřílel šest branek. V 63. minutě snížil Ayoze Pérez, v 88. minutě ale Dummett fauloval ve vápně Welbecka a Cazorla si osladil narozeninový den ještě gólem z penalty.

Burnley zvítězil po brance Ashleyho Barnese z 73. minuty 1:0 nad Southamptonem. Ten sice měl v 60. minutě možnost skórovat z penalty, Dušan Tadič ji ale neproměnil a ukončil sérii 29 úspěšných pokutových kopů Southamptonu v lize. Burnley poprvé dokázalo vyhrát prosincový duel Premier League.

West Ham remizoval v Sunderlandu 1:1 a zůstává na čtvrtém místě. Za "Kladiváře" se trefil Stewart Downing, jenž se podílel na pěti z posledních šesti branek svého týmu: dvakrát skóroval a třikrát asistoval.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Burnley - Southampton 1:0 (73. Barnes), Chelsea - Hull 2:0 (7. Hazard, 68. Costa), Crystal Palace - Stoke 1:1 (11. McArthur - 13. Crouch), Leicester - Manchester City 0:1 (40. Lampard), Sunderland - West Ham United 1:1 (22. Gómez z pen. - 29. Downing), West Bromwich - Aston Villa 1:0 (72. Gardner), Arsenal - Newcastle 4:1 (15. a 58. Giroud, 54. a 88. z pen. Cazorla - 63. Pérez).

1. Chelsea 16 12 3 1 36:13 39
2. Manchester City 16 11 3 2 33:14 36
3. Manchester United 15 8 4 3 26:17 28
4. West Ham United 16 8 4 4 27:19 28
5. Southampton 16 8 2 6 25:13 26
6. Arsenal 16 7 5 4 28:19 26
7. Newcastle 16 6 5 5 18:22 23
8. Swansea 15 6 4 5 20:17 22