Čech se těší na souboj s Ivanovičem i na dobrou atmosféru

ČTK ČTK
12. 11. 2015 19:29
Český fotbalový brankář Petr Čech si chce v zítřejším přípravném zápase s týmem Srbka užít souboj se svým bývalým spoluhráčem z londýnské Chelsea Branislavem Ivanovičem.
Petr Čech.
Petr Čech. | Foto: Reuters

Ostrava - V pátečním utkání se Srbskem se kapitán fotbalové reprezentace Petr Čech postaví proti svému kamarádovi Branislavu Ivanovičovi, s nímž prožil téměř celé angažmá v Chelsea.

Zároveň se těší na to, že ačkoli během 117 reprezentačních startů prošel mnoha českými stadiony, nyní bude moci poprvé vyzkoušet zrekonstruovaný stadion ve Vítkovicích.

Ve Vítkovicích to bude premiéra

"Ve Vítkovicích jsem nikdy nehrál, ani na starém stadionu. Vybavuji si jen zápas ještě za Spartu na Bazalech proti Baníku," řekl Čech na předzápasové tiskové konferenci. "Jsem rád, že tu vyrostl nový stadion, který umožnil reprezentaci tu hrát. Je to dobře pro celý region, který je fotbalový. Věřím, že se to projeví i na atmosféře a že bude vyprodáno," dodal.

Bude se podle něj na co dívat, protože i Srbové přivezli do Ostravy velmi kvalitní tým. A to i přesto, že nezvládli kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. "Bylo to spíše shodou náhod, než že by na to jejich tým neměl. Naopak mají mnoho hráčů, kteří hrají ve vynikajících klubech. Je i pro mě překvapením, jak pro ně kvalifikace skončila. Asi jim ublížil i ten incident, při kterém přišli o body," připomněl Čech kontumaci zápasu s Albánií kvůli politické provokaci s vlajkou na hřišti a následné bitce.

Synové spolu hrají fotbal

Největší hvězdou Srbska je kapitán Ivanovič, jehož Čech zná velmi dobře ze společného působení v Chelsea, kde spolu hráli sedm let. "Patří k hráčům, s nimiž jsem tam byl nejdéle. A mám s ním přátelský vztah," popsal Čech.

Dokonce se vídají i mimo fotbal a jejich synové jsou spoluhráči. "Můj Damián je mladší, ale trénují na stejném místě. Zrovna minulý týden jsme se s Branislavem potkali na tréninku mého syna a to ještě nevěděl, jestli bude zdravotně v pořádku, aby mohl v Ostravě nastoupit. Nakonec to stihl, což je dobře pro něj, ale zas ne tolik pro nás, protože je to opravdu skvělý fotbalista," dodal Čech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Při íránském ostřelování kurdské oblasti v Iráku zemřelo nejméně sedm lidí

Sedm obětí a tři desítky zraněných si vyžádalo ostřelování kurdského regionu na severu Iráku íránskou armádou, informuje o tom agentura AFP s odvoláním na kurdskou samosprávu v Iráku. Samospráva útoky odsoudila a irácké ministerstvo zahraničí se kvůli tomu chystá předvolat si íránského velvyslance, uvedla agentura Reuters.

Ostřelování oblasti v iráckém Kurdistánu íránskými bezpilotními letouny trvá už několik dní a souvisí zřejmě s protivládními protesty, které tento měsíc vypukly v desítkách měst v Íránu kvůli smrti mladé Íránky kurdského původu po zatčení policií. Také íránská agentura Fars, kterou vlastní íránské revoluční gardy, napsala, že "cílené ostřelování separatistů" na severu Iráku souvisí s nepokoji v Íránu, které podle ní kurdské skupiny ze severu Iráku podporují.

Kurdská regionální vláda v Iráku útoky důrazně odsoudila a označila je za "narušení svrchovanosti kurdského regionu". Irák je jedinou zemí, kde mají Kurdové autonomní území s uznanou vlastní správou. Íránské útoky odsoudil dnes i britský generální konzul v Irbílu David Hunt, který to na twitteru označil za " nevyprovokované porušení irácké suverenity".

Zdroj: ČTK
Další zprávy