Čech se poprvé představí doma. Soupeřem bude Wolfsburg

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 7. 2015 20:12
Brankář Petr Čech absolvuje domácí premiéru v dresu Arsenalu v nedělním zápase přípravného turnaje Emirates Cup proti fotbalistům Wolfsburgu.
Petr Čech se poprvé představí fanouškům Arsenalu.
Petr Čech se poprvé představí fanouškům Arsenalu. | Foto: Reuters

Londýn - Brankář Petr Čech absolvuje domácí premiéru v dresu Arsenalu v nedělním zápase přípravného turnaje Emirates Cup proti fotbalistům Wolfsburgu. Londýnský tým dnes deklasoval Lyon 6:0, zatímco bundesligový vicemistr podlehl 1:2 Villarrealu.

Na jasné výhře Arsenalu se podílel argentinský gólman Damián Martínez, ale po utkání kouč Arséne Wenger uvedl, že v neděli bude chytat Čech. Český gólman po přestupu z Chelsea zatím nastoupil za "Kanonýry" před týdnem ve finále přípravného turnaje v Singapuru, kde přispěl k vítězství 3:1 nad Evertonem.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy