reklama
 
 

Petr Čech: Přestup na poslední chvíli? Možné je všechno

1. 9. 2014 14:00
Petr Čech nevylučuje, že by ještě v poslední den přestupů mohl změnit dres. Ale nepočítá s tím.

Praha - Hodiny tikají. Dnešek je posledním dnem, kdy lze ještě proskočit transferním oknem a udělat velký přestup. Další šance přijde až v zimě.

Petr Čech, momentálně náhradní brankář Chelsea, teď ale nesedí nad novou profesionální smlouvou v Madridu, Monaku ani Paříži.

Sedí ve smíchovském NH Hotelu, hovoří s českými novináři a chystá se s českou reprezentací na herní generálku s Američany a následně také na ostrý start kvalifikace o Euro 2016 proti Nizozemsku.

V brance Chelsea dostává v nové sezoně Premier League přednost Thibaut Courtois, Čech se poprvé za deset let v londýnském klubu dostal do pozice náhradníka.

Před časem se spekulovalo, že by o Čecha mohl mít zájem Real Madrid. Ten v úvodu sezony ztratil španělský Superpohár v soubojích s Atlétikem a nezvládl ani vstup do ligové sezony, když prohrál 2:4 v San Sebastiánu.

Spekulovalo se také o zájmu Paris SG. Ten do sezony francouzské ligy odstartoval dvěma výhrami a dvěma remízami, v neděli rozstřílel St. Etienne 5:0.

Relativně nejvíc tlačí bota klub AS Monaco. Ten má v lize zatím bilanci 1-1-2 a o víkendu se rozešel s Lille smírně 1:1.

Na bulvárních anglických webech dnes vyskočily zprávy, že by Čecha mohli chtít v Queens Park Rangers.

Podle anglických bookmakerů ale Čechův odchod z Chelsea na poslední chvíli není příliš pravděpodobný. Skybet na něj vypsal kurz 4:1.

Petře, je možné, že ještě během zbývajících několika hodin změníte dres?

"Já s tím nepočítám, ale ve fotbale není nikdy nic stoprocentní. Třeba během dne přijde nabídka, která nepůjde odmítnout."

Jak by taková nabídka musela vypadat?

(směje se) "No tak to ještě nevím, jak taková nabídka, co ji nelze odmítnout, vlastně vypadá. Muselo by dojít ke shodě všech stran. Především by záleželo na postoji Chelsea, jestli by případnou nabídku klub řešil, nebo ne."

Je vůbec technicky realizovatelné takový přestup udělat, když jste teď v Praze? Nebylo by potřeba, abyste někde v novém působišti případný nový kontrakt podepsal?

"Tak nad tím jsem neuvažoval. Ale v takové situaci je dneska spousta hráčů, všichni jsou někde na reprezentačních srazech a určitě se dneska ještě spousta přestupů uzavře. Takže nějak realizovatelné by to jistě bylo."

Kolik je na planetě klubů, které by si vás mohly dovolit?

"No tak to vážně nevím."

A vy tedy na odchod netlačíte?

"Situace, kdy jsem v prvních třech zápasech nové sezony nechytal, je pro mě po patnácti letech kariéry nová. Nicméně není důvod panikařit, balit se a někam odcházet. Já se chci toho souboje o pozici brankáře Chelsea nadále účastnit a je na trenérovi, koho vybere, jaká rozhodnutí v průběhu následujících týdnů udělá."

Jakou roli ve vašem rozhodování hraje rodina?

"V úvahu beru všechny faktory. Podstatné je pro mě pochopitelně sportovní hledisko, ale dívám se na to i z osobní stránky, do které potřeby rodiny samozřejmě patří."

Je možné, že byste chytal i za jiný klub v Anglii?

"To je otázka, o níž jsem si myslel, že se mě nikdy týkat nebude. Ale ve fotbale je možné všechno. Nechci nic vylučovat. Neznám odpověď."

autor: Luděk Mádl | 1. 9. 2014 14:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama