5. 11. 2008 11:27
Nejlepším trenérem je Karel Jarolím
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Brankář Chelsea Petr Čech počtvrté za sebou vyhrál anketu českých fotbalových novinářů Zlatý míč České republiky.

Hlasování v sezoně 2007/2008, jehož výsledky byly zveřejněny ve středu v Praze, vyhrál Čech s velkým náskokem před druhým Tomášem Rosickým, na třetím místě skončil Marek Jankulovski.

Brankářská repreznentační jednička zakončila poslední sezonu účastí ve finále Ligy mistrů a druhým místem v anglické Premier League. Kaňkou na jeho stabilních výkonech byl nevydařený zápas s Tureckem na Euru 2008.

To druhý v pořadí Tomáš Rosický už od začátku letošního roku kvůli zranění nehraje soutěžní zápasy.

Trenérem sezony se stal Karel Jarolím ze Slavie a objevem sezony pak obránce František Dřížďal ze stejného klubu.

Červenou kartu nakonec získal stoper Sparty Tomáš Řepka, jenž za své zkraty v lize tuto kategorii vyhrál například před Vlastimilem Košťálem či trenérem Karlem Brücknerem.