Čech: Kdy jindy už vyhrát Ligu mistrů, než tentokrát

26. 11. 2009 15:00
Čech neinkasoval v sedmi z posledních osmi zápasů
Petr Čech se raduje z vítězství
Petr Čech se raduje z vítězství | Foto: Reuters

Praha - Od roku 2003 hráli fotbalisté Chelsea v semifinále Ligy mistrů hned pětkrát. Ale ani jednou se jim nepodařilo triumfovat.

Před rokem neuspěli ve finále proti Manchesteru United až v penaltovém rozstřelu, letos vypadli diskutabilně v semifinále po dvou remízách s FC Barcelona.

Rok 2010 však bude podle Petra Čecha přelomový. Chelsea prý tentokrát triumfuje.

"Už mockrát jsme si v minulých letech zasloužili držet trofej v našich rukách. Každý rok doufáme, že se nám to podaří. Tak to snad letos konečně vyjde," řekl Čech pro uefa.com.

Jenže to si říkají v Londýně pořád. Vlastně od té doby, co v roce 2003 koupil klub ruský miliardář Roman Abramovič.

Tentokrát však skutečně Chelsea vychází vše podle plánu. Ligou mistrů prochází bez zaváhání, což potvrzuje středeční výhra 1:0 na hřišti FC Porto. Tým trenéra Carla Ancelottiho si tím s předstihem zajistil postup do osmifinále z prvního místa.

Chelsea navíc v současné době vévodí i Premier League. Navíc se daří i Čechovi. Ten vychytal v Portu už sedmé čisté konto z posledních osmi zápasů.

Jeho současné rozpoložení dokládá i odpověď na dotaz novináře, jaké je tajemství v počtu tolika čistých kont. "Tajemstvím těchto nul je fakt, že nejde o žádná tajemství," smál se Čech, který v sezoně 2004/05 neinkasoval 1025 minut v řadě.

Jeho rekord však před rokem překonal gólman Manchesteru United Edwin van der Sar, který vévodí statistikám s 1311 minutami bez obdržené branky.