Čech: Jak dlouho ještě vydržím? To nevím, Hašek chytal do čtyřicítky

ČTK ČTK
10. 11. 2015 18:09
Brankář Petr Čech si váží toho, že v přípravě proti Srbsku nebo Polsku může vyrovnat rekord v počtu startů za fotbalovou reprezentaci, který se 118 zápasy patří Karlu Poborskému. Kam by mohl maximum posunout, si však gólman Arsenalu odhadnout netroufnul.
Petr Čech.
Petr Čech. | Foto: Reuters

Praha - Brankář Petr Čech si váží toho, že v přípravě proti Srbsku nebo Polsku může vyrovnat rekord v počtu startů za fotbalovou reprezentaci, který se 118 zápasy patří Karlu Poborskému. Kam by mohl maximum posunout, si však gólman Arsenalu odhadnout netroufnul.

"Ještě nevím, jestli to bude v Ostravě proti Srbsku, nebo potom proti Polsku. Ale s trenérem je domluva jako před minulým dvojzápasem. V jednom utkání bych měl nastoupit, ale ještě nevím, ve kterém," řekl Čech na dnešním setkání s novináři na Strahově.

Osobní statistiky prý Čecha příliš nezajímají, nicméně vyrovnání rekordu si považuje. "Tyhle milníky nejsou moc podstatné, ale na druhou stranu, když se dostanete na takové číslo, tak to potěší," uvedl třiatřicetiletý brankář. "Když jsem snil o tom, že budu hrát za reprezentaci, tak jsem si představoval, že nastoupím alespoň na jeden zápas. O vyrovnání nebo dokonce překonání rekordu jsem vůbec nepřemýšlel," dodal.

Premiéru si odbyl před 13 lety

O kolik by mohl rekord vylepšit, si Čech netroufnul odhadnout. "Beru to zápas od zápasu, rok od roku. Bude hodně záležet na výkonnosti, na zdraví, prostě na okolnostech. Ve fotbale je všechno hrozně rychlé, nemá cenu nic moc dopředu plánovat," uvedl.

Čech také odmítl srovnání se slavným hokejistou Jaromírem Jágrem, který i ve třiačtyřiceti letech stále nastupuje v NHL. "Pozice hráče je jiná, u brankáře je to hodně o reflexu a reakci a záleží, jak dlouho tělo vydrží. U někoho se zastaví v pětatřiceti, ale třeba Dominik Hašek chytal do čtyřiceti a pořád patřil k nejlepším a třeba by klidně mohl hrát i déle," prohlásil.

Za národní tým Čech poprvé nastoupil v únoru 2002 na přípravném turnaji na Kypru proti Maďarsku a přispěl k výhře 2:0. "Pamatuji si na to velmi dobře. Člověk si představuje, jak za reprezentaci bude hrát na plných stadionech a tady skoro nikdo nebyl. Navíc foukal vítr, ale užil jsem si to," uvedl.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy