Čech, nebo Jágr? Top 10 nejlépe placených českých sportovců

Kdo z českých sportovců vydělává nejvíc? To spočítal magazín Forbes. Celý žebříček najdete v jeho srpnovém vydání, tady najdete první desítku. Forbes sčítal příjmy za sportovní výkony i od sponzorů
Můžeme prozradit, že olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková se v žebříčku Forbesu mezi Top 10 nejlépe vydělávajících českých sportovců nedostala. A jak uspěli její kolegové z téhle fotografie? To zjistíte záhy. Už je čas všechna jména z první desítky prozradit. A pojďme na to pěkně odzadu:
9.-10. TOMÁŠ PLEKANEC. V Montrealu Canadiens vydělá za sezonu 100 milionů korun. Prozradíme, že je jedním ze sedmi hokejistů v první desítce, kterou právě odtajňujeme. Srpnový Forbes, který vychází ve čtvrtek, přinese kompletní Top 25. A prozradil nám, že v ní bude 18 hokejistů, 4 fotbalisté, 2 tenisté a 1 basketbalista.
9.-10. MARTIN HAVLÁT. Smlouva se San Jose Sharks z minulé sezony, která se mu započítává do tohoto žebříčku, mu vynesla 100 milionů korun. V novém ročníku NHL bude bojovat po boku Jaromíra Jágra v dresu New Jersey Devils.
8. TOMÁŠ BERDYCH. Magazín Forbes mu napočítal výdělek 101 milionů korun, z toho 66 milionů na prize money a 35 milionů od sponzorů. Jeho hlavními sponzory jsou H&M, Head, BMW a Ulysse Nardin. Pozor, důležitá poznámka: žebříček se skládal z výdělků, které sportovci zaznamenali v rozmezí červen 2013 - červen 2014. Proto v něm není započítaný např. letošní příjem Petry Kvitové z Wimbledonu.
Foto: Eduard Erben
Sport Luděk Mádl Sport, Luděk Mádl
6. 8. 2014 5:00
Magazín Forbes ve svém srpnovém vydání odtajní žebříček nejlépe vydělávajících českých sportovců. Víme, kdo má nejvíc.

Praha - Takřka 300 milionů korun si ročně připíše na konto nejlépe vydělávající český sportovec. Kdo je to? To zjistíte v naší galerii. Přinášíme první desítku žebříčku, který sestavil magazín Forbes. Ten ve svém srpnovém vydání, jež vychází ve čtvrtek, představí Top 25 nejlépe placených českých sportovců.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 14 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Exprimátor Hudeček se vrací do pražské správy, bude pomáhat městským plánovačům

Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček  se částečně vrací do správy hlavního města. V Institutu plánování a rozvoje (IPR) bude mít na starosti vznik a řízení sekce rozvoje města. Sekce bude řešit propojení strategického a územního plánování Prahy. Hudeček zvítězil ve výběrovém řízení. ČTK to dnes sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. IPR je městskou příspěvkovou organizací a má na starosti územní plánování. Vznikl za Hudečkovy vlády transformací z tehdejšího Útvaru rozvoje města (URM).

"Ve velkých městech západní Evropy je již běžné, že strategické a územní plánování vzniká zároveň. Jedno bez druhého totiž v praxi dobře nefunguje. Cílem je usilovat o mnohovrstevnaté město, které myslí na funkčnost, estetiku a zejména na jeho obyvatele," uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč.

V současném systému městského plánování nejdříve vzniká strategický plán a na jeho základě pak plán územní. To je podle vedení IPR dlouhodobě nefunkční. IPR se tomu už v minulosti snažil předejít, když pořizoval nový Metropolitní a Strategický plán souběžně. "Nicméně ne ve všech částech působí oba dokumenty harmonicky," uvedl ředitel.

V praxi to bude znamenat, že nově by mělo být o konkrétním území rozhodováno nejen z hlediska územního plánu, tedy, kde budou domy a kde silnice. V potaz bude nově bráno na zřetel také to, kolik bude například potřeba škol, jaká bude kulturní náplň nebo počet sportovišť.

Geograf a docent městského stavitelství a inženýrství Hudeček je nyní primárně vysokoškolským pedagogem. Přednáší mimo jiné na Univerzitě Karlově, VŠCHT nebo VŠE. Pražským primátorem byl v letech 2013 až 2014.

Zdroj: ČTK
Další zprávy