Čech: Hrajeme za nároďák, motivaci máme i proti Kanadě

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 11. 2013 16:55
Kapitán Petr Čech označil zápas s Kanadou za zbytečný, motivaci ale prý hledat nemusel.
Petr Čech jde do brány i proti Kanadě. Trenér Pešice to tak chtěl, a tak do Olomouce rád přijel.
Petr Čech jde do brány i proti Kanadě. Trenér Pešice to tak chtěl, a tak do Olomouce rád přijel. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Petr Čech na začátku týdne označil přátelský zápas s Kanadou za zbytečný, v Olomouci ale hvězda Chelsea stejně nechybí a do brány nikoho jiného nepustí.

I v utkání proti slaboučkému soupeři, ve kterém mohl kouč Pešice teoreticky zkoušet alternativy za jasnou brankářskou jedničku, nastoupí Čech do brány od první minuty.

Více o plánech dočasného kouče Pešiceho před zítřejším utkáním čtěte ZDE.

"Já si zápasy nevybírám. Trenér chtěl, abych dorazil, já byl k dispozici, a tak jsem přijel," řekl dnes Čech na tiskové konferenci. Zítra od 17:00 bude v Olomouci čelit soupeřově útoku, který už osm zápasu v řadě nevstřelil jediný gól.

Zbytečný zápas, neatraktivní soupeř, navíc vůbec o nic nejde. Jak se vám na zítřejší zápas hledá motivace?
Hrát za národní tým je přece motivace sama o sobě. Je jedno s jakým hrajete soupeřem nebo jak si na tom stojí v žebříčku: Důležité je, abychom zápas zvládli, vyhráli a hráli dobře. Pro náš klid, pohodu i uspokojení. Počítá se každé vítězství.

Kanada už osm zápasů v řadě nedala gól. Co když se to podaří tady v Olomouci, nebudete to brát jako s nadsázkou řečeno potupu?
Záleží na tom, co soupeři dovolíme. S Austrálií Kanada prohrála 0:3, ale v prvním poločase měla tolik šancí, že mohla klidně vést. Navíc můžete bránit sebelíp a pak se vám stane třeba to, co se stalo nám s Arménií. Odrazí se míč a oni z třiceti metrů trefí přesně šibenici. To pak můžete tak akorát zatleskat. A je jedno, jestli je to Kanada nebo Brazílie.

Přemýšlel jste o tom, že byste tenhle zápas vynechal? Sám jste ho přece v pondělí označil za zbytečný...
Já si zápasy nevybírám. Trenér chtěl, abych dorazil a já byl k dispozici, tak jsem tady. Co jsem v nároďáků, tak jsem se omluvil jen kvůli zranění nebo z utkání v Turecku, kde bych tehdy kvůli cestování z turné po Americe byl stejně k ničemu.

Tak jste se vrátil s týmem sem do Olomouce. Chtělo se vám tady po tom, co jste tady v kvalifikaci s Dánskem prohráli 0:3, vůbec?
Kdybychom jezdili na stadiony jen podle toho, jaký jsme uhráli výsledek, tak už ani nevím, kde bychom v Česku mohli hrát (směje se).

Hrajeme tam, kde máme zázemí, kde přijdou fanoušci. Hraje se kvůli nim, proto se hraje v Čechách i na Moravě. Vybrali jsme Olomouc, protože tady zájem o fotbal vždycky byl a já doufám, že i bude. Dánsko je samozřejmě nepříjemná zkušenost, ale roli to určitě nehrálo.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy