Čech doma proti Černé Hoře nastoupí, potvrdil lékař

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 11. 2011 19:28
Start českého gólmana byl ohrožen kvůli zlomenině nosu
Hlavu Petra Čecha už zdobí kromě tradiční helmy i maska
Hlavu Petra Čecha už zdobí kromě tradiční helmy i maska | Foto: ČTK

Praha - Gólman Petr Čech by měl do úvodního barážového utkání proti Černé Hoře nastoupit. Rozhodnutí padlo po čtvrtečním tréninku na Letné.

To, že opora národního týmu je pro páteční bitvu připravena, potvrdil i týmový lékař Petr Krejčí.

"Petr zvládl celý trénink a je schopen jít v pátek do brány. Říkal, že i v ochranné masce má dobrý pocit. Nic ho neomezuje. Pouze při určitých nárazech cítí bolest, ale pořád to je úraz, s nímž se dá sportovat," sdělil Krejčí.

Čtěte také:
Vučinič: Musíme hrát, jako by šlo o náš poslední zápas
Čech trénoval s maskou naplno, v pořádku je i Baroš
Koheze! To je to, čím Češi rozbijí v baráži Černohorce

Trenér Michal Bílek a jeho svěřenci jsou rádi, že se potvrdila varianta, s níž počítali. "Ve středu s námi poprvé lehce trénoval, ale ještě ho trochu pobolívala hlava. Takže uvidíme po dnešním tréninku, ale věřím, že nastoupí," uvedl Bílek na tiskové konferenci, která tréninku předcházela.

"Nevěřím, že by nechytal. Počítáme s tím, že bude k dispozici. Chceme mít za zády brankáře, který patří k nejlepším na světě. Ale kdyby tomu třeba tak nebylo, pořád máme k dispozici dva kluky, kteří jsou zkušení a nezblázní se z toho, že mají hrát v baráži. I když Petrova role je neoddiskutovatelná," řekl kapitán Tomáš Rosický.

Čechův start v baráži byl ohrožen poté, co mu spoluhráč ve víkendovém zápase Premier League zlomil nos. Zranění si sice nevynutilo operaci, brankářův nos však musí chránit speciální maska.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Devět omilostněných katalánských politiků a aktivistů opustilo věznici

Devět katalánských politiků a aktivistů, kteří dostali milost od španělské vlády, ve středu opustilo věznici Lledoners. V ní si odpykávali dlouhé tresty za uspořádání nelegálního referenda o nezávislosti v roce 2017. Informovala o tom agentura Reuters.

Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

Španělská vláda dnes zdůraznila, že udělení milosti neznamená, že je kabinet připravený diskutovat o referendu o nezávislosti Katalánska. Doufá nicméně, že toto gesto dobré vůle podpoří dialog s cílem zachovat Katalánsko coby součást Španělska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy