Cazorla drží Arsenal v čele. Vrba Zorra Rosického neviděl

18. 1. 2014 17:53
Fotbalový Arsenal odrazil ve 22. kole Premier league další útok Manchesteru City a drží se v čele soutěže.
Arsenal se raduje z branky Santiho Cazorly
Arsenal se raduje z branky Santiho Cazorly | Foto: Reuters

Londýn - I po 22. kole Premier League si drží fotbalový Arsenal v čele tabulky jednobodový náskok před Manchesterem City.

Londýnský klub, který čeká na trofej už od roku 2005, v sobotu porazil Fulham dvěma brankami Santiho Cazorly 2:0, a odrazil tak útok Citizens, kteří si poradili 4:2 s Cardiffem.

Oba góly španělského záložníka přišly na začátku druhé půle, ve které Arsenal podstatně zvýšil tempo oproti nezáživnému prvnímu poločasu. Cazorla se nejprve trefil po kombinaci s Wilsherem z těsné blízkosti, a o pět minut později skóroval z hranice velkého vápna technickou střelou.

Do utkání nezasáhl český záložník Tomáš Rosický, který si v pondělním  utkání s Aston Villou zlomil nadvakrát nos a i když byl připraven hrát s maskou (prohlédnout si ji můžete zde), nakonec jej nechal trenér Arséne Wenger jen na lavičce.

Svého kapitána tak v akci neviděl nový český reprezentační kouč Pavel Vrba, který je v těchto dnech v Anglii na inspekční cestě. Dalším utkáním, které při své cestě uvidí, by měl být zítřejší duel mezi Chelsea a Manchesterem United, v němž se představí Petr Čech.

Ve večerním utkání Premier League ztratil body další z adeptů na titul, Liverpool, který doma jen remizoval s Aston Villou 2:2. V utkání ovšem prohrával již 0:2.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Sunderland - Southampton 2:2 (32. Borini, 71. Johnson - 4. Rodriguez, 31. Lovren), Arsenal - Fulham 2:0 (57. a 62. Cazorla), Crystal Palace - Stoke 1:0 (51. Puncheon), Manchester City - Cardiff 4:2 (14. Džeko, 33. Navas, 76. Touré, 79. Agüero - 29. Noone, 90.+3 Campbell), Norwich - Hull 1:0 (87. Bennett), West Ham United - Newcastle 1:3 (45.+2 vlastní Williamson - 16. a 90.+5 Cabaye, 33. Rémy), Liverpool - Aston Villa 2:2 (45. Sturridge, 63 z pen. Gerrard - 25. Weimann, 37. Benteke)

1. Arsenal 22 16 3 3 43:19 51
2. Manchester City 22 16 2 4 63:25 50
3. Chelsea 21 14 4 3 40:19 46
4. Liverpool 22 13 4 5 51:26 43
5. Everton 21 11 8 2 34:19 41
6. Tottenham 21 12 4 5 26:25 40
7. Manchester United 21 11 4 6 35:24 37
8. Newcastle 22 11 3 8 32:28 36