Cavani a spol. jsou jednou nohou na MS, rozstříleli Jordánce

13. 11. 2013 23:43
Fotbalisté Uruguaye vykročili suverénně za účastí na mistrovství světa v Brazílii, protože první zápas baráže s Jordánskem vyhráli v Ammánu 5:0.
Edison Cavani se může těšit na MS.
Edison Cavani se může těšit na MS. | Foto: Reuters

Ammán - Fotbalisté Uruguaye vykročili suverénně za účastí na mistrovství světa v Brazílii, protože první zápas baráže s Jordánskem vyhráli v Ammánu 5:0. Pět branek dalo svému soupeři i Mexiko, které ve druhém dnešním zápase interkontinentální baráže doma deklasovalo Nový Zéland 5:1.

Uruguayci se rozstříleli po půli

Jasného favorita baráže Uruguay uklidnil prvním gólem ve 22. minutě Maximiliano Pereira, do konce poločasu pak přidali Jihoameričané ještě jeden gól a po změně stran další tři. Není tak prakticky pochyb, že si příští rok v létě v Brazílii zahrají podvanácté na MS.

Naopak Jordánsku by k premiérovému startu mezi fotbalovou elitou pomohl jen zázrak. Odveta na půdě dvojnásobných světových šampionů a semifinalistů posledního MS je na programu příští středu v Montevideu.

Také Mexičané se trefili po půli třikrát

Nový Zéland udržel v Mexiku půlhodinu bezbrankový stav, pak ale domácí prokázali kvalitu a do přestávky skórovali Aguilar a Jiménez. V druhém poločase padly další čtyři branky. Dvakrát se trefil Peralta, jednou kapitán Márquez a pět minut před koncem snížil čestným úspěchem hostů James.

Odveta se hraje za týden ve Wellingtonu, kde si Mexičané zřejmě zajistí místo na šestém mistrovství světa za sebou. Nový Zéland naopak s velkou pravděpodobností nezopakuje své účasti na závěrečných turnajích z let 1982 a 2010.

Interkontinentální baráž o účast na fotbalovém mistrovství světa 2014 - první zápasy:

Ammán: Jordánsko - Uruguay 0:5 (0:2)

Branky: 22. Pereira, 42. Stuani, 70. Lodeiro, 78. Rodriguez, 90.+2 Cavani. Rozhodčí: Moen (Nor.).

Mexiko: Mexiko - Nový Zéland 5:1 (2:0)

Branky: 48. a 80. Peralta, 32. Aguilar, 40. Jiménez, 84. Márquez - 85. James. Rozhodčí: Kassai (Maď.).